Kayseri Haber / Gündem / Zeytin Dalı Operasyonuna Bir Devletten Daha Destek!

Zeytin Dalı Operasyonuna Bir Devletten Daha Destek!

Tüm dünya tarafından pür dikkat izlenilmekte olan Zeytin Dalı operasyonu büyük bir hızla devam ediyorken, operasyona yönelik bir açıklamada İngiltere’den geldi.

İngiltere Başbakanı Theresa May’in sözcüsü, İngiltere’nin Suriye üzerinde Türkiye’nin hamlelerini izlemekte olduğunu, Türkiye’nin kendi sınırlarını korumaya her daim hakkının var olduğunu, fakat İngiltere’nin olayın derinleşmesini engellemek için çalışacağını ifade etti.

Fransa’nın TSK tarafından hafta sonu başlatılan “Zeytin Dalı Operasyonu” hakkında taraflı açıklamalarıyla birlikte İngiltere’nin yaşananları çok yakından takip ettiği ve Türkiye’nin sınırını korumaya hakkı olduğunu İngiltere Başbakanı Theresa May’ın sözcüsü iletti.

Basın tarafından kendisine yöneltilen sorulara birer birer cevap veren Theresa May’in sözcüsü, Türkiye’nin sınır güvenliğini koruma hakkını tanıdıklarını, İngiltere’nin Türkiye ve diğer müttefiklerle birlikte yakın temas dahiline girerek Türkiye’nin güvenliğini koruma ve bölge üzerinde düzeni ve istikrarı oluşturacaklarını, olayların büyümesini de engellemek için hazırda beklediklerini iletti.

İlginizi Çekebilir

Hayvan Otlatma Kavgası Kanlı Bitti!

Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde iki farklı grup arasında hayvan otlatma problemi yüzünden çıkan sözlü kavganın büyümesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir