$ DOLAR → Alış: 6,04 / Satış: 6,07
€ EURO → Alış: 6,75 / Satış: 6,78

Zeytin Dalı Operasyonuna Bir Devletten Daha Destek!

Tüm dünyanın izlediği Zeytin Dalı Operasyonu hakkında diğer ülkelerden açıklamalar gelirken, Türkiye yanlısı bir açıklama da İngiltere tarafından geldi. İngiltere Başbakanı Theresa May’in sözcüsü, Türkiye’nin sınır güvenliğini koruma hakkı olduğunu ve desteklediklerini ifade ederken, olayların büyümemesi için hazırda beklediklerini de vurguladı.

Zeytin Dalı Operasyonuna Bir Devletten Daha Destek!
  • 22.01.2018

Tüm dünya tarafından pür dikkat izlenilmekte olan Zeytin Dalı operasyonu büyük bir hızla devam ediyorken, operasyona yönelik bir açıklamada İngiltere’den geldi.

İngiltere Başbakanı Theresa May’in sözcüsü, İngiltere’nin Suriye üzerinde Türkiye’nin hamlelerini izlemekte olduğunu, Türkiye’nin kendi sınırlarını korumaya her daim hakkının var olduğunu, fakat İngiltere’nin olayın derinleşmesini engellemek için çalışacağını ifade etti.

Fransa’nın TSK tarafından hafta sonu başlatılan “Zeytin Dalı Operasyonu” hakkında taraflı açıklamalarıyla birlikte İngiltere’nin yaşananları çok yakından takip ettiği ve Türkiye’nin sınırını korumaya hakkı olduğunu İngiltere Başbakanı Theresa May’ın sözcüsü iletti.

Basın tarafından kendisine yöneltilen sorulara birer birer cevap veren Theresa May’in sözcüsü, Türkiye’nin sınır güvenliğini koruma hakkını tanıdıklarını, İngiltere’nin Türkiye ve diğer müttefiklerle birlikte yakın temas dahiline girerek Türkiye’nin güvenliğini koruma ve bölge üzerinde düzeni ve istikrarı oluşturacaklarını, olayların büyümesini de engellemek için hazırda beklediklerini iletti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ