$ DOLAR → Alış: 5,79 / Satış: 5,81
€ EURO → Alış: 6,59 / Satış: 6,62

Youtube’a Artık 360 Derece Video Özelliği Geldi!

Her gün 1.000.000.000 saatten daha fazla video izlenimi sunan Youtube ise TV uygulamasını tamamıyla güncelledi. Artık 360 derecelik videoları seyretmek Google ile mümkün hale gelecek.

Youtube’a Artık 360 Derece Video Özelliği Geldi!
  • 18.05.2017

Google sadece bu dönem yazılım ürünlerini tanıtmadı. bununla birlikte Qualcomm ile birlikte ortak bir şekilde hazırlanan bir sanal gerçeklik gözlüğünü de görücüye ve tanıtıma çıkardı. Daydream VR adı verilen bu cihaz Qualcomm’un sekiz çekirdekli Snapdragon 835 işlemcisini kullanıyor.

Daydream VR’ın kabloya, bilgisayara veya herhangi bir telefona ihtiyacı bulunmuyor. World Sense adlı algılayıcı sistemi, kullanıcı harekete geçtiği saniye direkt olarak çevredekileri algısına dahil ediyor. Bu şekilde dışarıda yer alan görüntüler üzerine dijital içerikler ekleyerek, çok yüksek seviyede artış yaşamış gerçeklik kullanma imkanını da kullanıcısına sunuyor.

Android’in 8.sürümü olarak ön plana çıkacak Android O’nun beta sürümüne yönelik bilgiler de tanıtım genelinde paylaşılanlar arasında yer aldı. Yeni sistem görüntü içinde görüntü moduyla eş zamanlı olarak iki uygulamayı ekranda çalıştırmayı çok kolay bir hale getiriyor. Yenilenen Ayarlar basitleştirilirken, bildirimler de ufak noktalarla gösterilerek, ekran kullanımını geliştiriyor.

Wifi Aware özelliğiyle birlikte internete girmeden kablosuz ağdan veri aktarımı özelliği sunulurken, otomatik form doldurma da tüm yazılımlara açılacak. Yeni Android, güvenlik anlamında da üst düzeyde bulunacak. Google Play Protect adlı sistemi beraberinde düzenli bir şekilde yeni uygulamaları kurmadan önce tarama altına alacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ