$ DOLAR → Alış: 5,34 / Satış: 5,36
€ EURO → Alış: 6,09 / Satış: 6,11

Yaşlı Çifti Dolandıran Sahte Savcıya 8 Yıl Hapis!

Kayseri’de yaşlı çifte telefon aracılığıyla ulaşıp, kendini savcı olarak tanıttığı ve yaşlı çiftin tam 40.000 TL parasını dolandırdığı iddiası karşısında tutuklu olarak yargılanan sanığa, 8 yıl hapis cezası ve 80.000 TL adli para cezası uygulandı.

Yaşlı Çifti Dolandıran Sahte Savcıya 8 Yıl Hapis!
  • 22.03.2017

Kayseri 1.Ağır Ceza Mahkemesi tarafından görülen dava neticesinde, tutuklu sanık M.B. (20), şikayetçi mağdur H.S. (75), şikayetçi mağdurun eşi H.S. (66) ve avukatlar hazır bir şekilde bulundu.

2 Aralık 2016 tarihinde ev telefonu aracılığıyla sanığın, kendilerine ulaştığını ifade eden 75 yaşında şikayetçi mağdur H.S., mahkemede, şikayetçi olduğu dolandırıcının kendisini “Savcı Orhan Arık” olarak tanıttığını belirtti. Ardından dolandırıcının FETÖ’ye karıştıklarını söylediğini ve yurt dışına para göndermiş olduklarını belirttiğini aktardı. Operasyon yapılacak diye de yine M.B’nin ekleme yaptığına değindi.

Artı olarak bankadaki tüm paraya el konulacağını ve evin etrafının çevrildiğinin de bilgisini verdiğini söyleyen H.S. Cep telefonunun olmadığını söylediğini ve bu sanığın kendisine bir telefon getirdiğini, bu telefon aracılığıyla iletişim kurulacak olduğunu söylediğini belirtti.

Bankadan 40.000 TL çekip eve geldiğini söyleyen H.S., Sanığın parayı aldığını ve ardından da polisi aradığını belirtti. Sanığın aynı gün polisler tarafından yakalandığını belirten H.S., eksik şeyin para olduğunu hatta paranın varlığının hiç olmadığını belirtti.

Zararının giderilmediğini belirten H.S., polisin kameralardan sanığı teşhis ettiğini, sanığın bu olduğunu aktardı. 66 Yaşındaki şikayetçi H.S’nin eşi, Eşini ev telefonuyla aradıkları, eşinin ise “Sen Karışma Bunlar Hükümet Adamı” dediğini belirtti. Nüfus cüzdanını kaybettiğini söyleyip, fotokopisni almışlar diyerek gittiğine değindi. Bankadan 40.000 TL para çektiğini ve ev içerisinde bu sanığa teslim ettiğini aktardı. Sanık M.B. suçlamayı reddetti ve kamerada ki şahsın kendisinin olmadığını iddia etti. Mahkeme heyeti yargılama sonucunda tutuklu sanık M.B.’ye “Nitelikli Dolandırıcılık” suçundan dolayı 8 yıl hapis cezası ve 80.000 TL adli para cezası verdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ