$ DOLAR → Alış: 4,64 / Satış: 4,66
€ EURO → Alış: 5,40 / Satış: 5,43

Yahyalı Mezarlıklarında Çevre Düzenlemesi Yapılıyor!

Yahyalı mezarlıkları kapsamında çevre düzenlemesi başlamış durumda.

Yahyalı Mezarlıklarında Çevre Düzenlemesi Yapılıyor!
  • 07.04.2017

Yahyalı’da ile mezarlıklarındaki düzenleme ve yenileme çalışmaları baharın gelmesi beraberinde büyük bir hız katetmiş durumda Göreve gelmiş olduğu günden, günümüze kadar çevre düzenleme çalışmalarını her zaman ilk planda tutan Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, Çiğilli Mahallesi Kitirli mezarlığında devamlılığını koruyan mezarlık yapım çalışmalarını direkt olarak yerinde kontrol etti.

İnceleme esnasında yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aktaran Esat Öztürk, Bir taraftan yaşamakta olan insanlar için ilçe içerisini yenilerken, bir yandan da rahmetle yad edilen annelerin, babaların ve akrabaların yatmakta olduğu mezarlıkları güzelleştirmenin gerekli olduğunu belirtti.

Geçilen yıllarda, Fen İşleri Müdürlüğünün mezarlıklarının ihata duvarlarına yönelik çalışmalar gerçekleştirdiğini, bu yılın baharın gelmesiyle beraber mezarlıkların yollarını kilitli taş ve bordür ile düzenlemekte olduklarını kaydetti.

Kayseri’de belediyecilik gerçekleştirirken, ilçeye geldikçe mezarlıkların durumuna çok büyük miktarda üzüntü duyduğunu aktaran Öztürk, Mezarlıkları düzenlemeyi Allah’ın kendisine nasip ettiğini belirterek şükürlerini aktardı. İlk olarak mezarlarda yol ve çevre düzenlemesi yapılacak ve bu aşama katedildiği takdirde, 2017 yılı içerisinde Gazibeyli, Fetullah ve diğer mahallelerde yer alan mezarlıklar üzerinde çalışmalar yapılacak olduğunu kaydetti.

Mezarlıklarda belediye dokunuşunun olmazsa olmaz olduğunun altını çizen Öztürk, Yahyalı halkından, istirham ettiğini ve mezarlıkları hoyratça kullanmamaları gerektiğini aktardı. Belediye olarak bu konuda çok hassas olduklarını, ve bu şekilde kullanılmasına asla izin vermeyecek olduklarının altını çizdi.

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ