$ DOLAR → Alış: 5,63 / Satış: 5,65
€ EURO → Alış: 6,33 / Satış: 6,36

Yahyagazi Bilgi Evi Törenle Açıldı!

Yahyalı Belediyesi kapsamında kurulan Yahyagazi Bilgi Evi Sosyal Etkinlik Merkezi’nin açılışı düzenlenen tören kapsamında yapıldı.

Yahyagazi Bilgi Evi Törenle Açıldı!
  • 29.03.2017

Açılış törenine Yahyalı Kaymakamı Mehmet Alper Çığ, Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Kafalı, İlçe Müftüsü Dursun Sarı, daire amirleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, meclis üyeleri, muhtarlar, öğretmen ve öğrenciler katılım gerçekleştirdi.

Törende selamla konuşma gerçekleştiren Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, çocukları için sokağın olumsuz etkilerinden koruyarak, güvenli ve kontrollü bir ortam çerçevesinde ders çalışmalarının gerekli olduğunu, kitap okumalarının gerekli olduğunu ve bununla birlikte boş vakitlerini en iyi ve en kapsamlı şekilde değerlendirmeleri için Yahyagazi Bilgi Evi’nin açılışını yaptıklarını belirtti.

Bilgi’nin paylaştıkça çoğalan büyük bir hazine olduğuna değinen Öztürk, Çocukların arkadaşlığı, dostluğu ve paylaşmayı buranın içerisinde öğrenecek olduğunu mutlulukla söylerken, yeni nesli, bilgili, özgüven sahibi, donanımlı ve gönül adamlı olarak yetiştirmenin kendilerinin en büyük görevi olduğunu belirtti. Çünkü yarınları onlara emanet edecek olduklarını belirtti.

Çocukları ilmi seven, okumayı seven, kitap dostu olarak yetiştirmenin çok büyük bir önem arz ettiğini aktaran Öztürk, Çünkü yarınları emanet edecek kişilerin çocukların olduğunu belirtti. Çocukları ilmi seven, okumayı seven, kitap dostu olarak yetiştirmenin çok büyük bir önem arz ettiğini defalarca kez belirtti.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ