$ DOLAR → Alış: 5,37 / Satış: 5,39
€ EURO → Alış: 6,09 / Satış: 6,11

Vergi Haftası Kutlamalarına Başlanıldı!

Vergi Haftası Kutlamalarına Başlanıldı!
  • 28.02.2017

Vali Süleyman Kamçı, 28.si düzenlenen 28.Vergi Haftası kutlamaları çerçevesinde Kayseri Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Günçavdı, grup ve şube müdürlüklerini kutlamaya kabul etti.

27 Şubat ila 5 Mart tarihleri arasında olan Vergi Haftası organizasyonlarından dolayı Atatürk Anıtı’na çelenk koyan Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Günçavdı ve Vergi Dairesi Grup Müdürleri ardından Vali Kamçı’ya bir ziyaret düzenledi. Ziyarete sırasında Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, Vergi Haftası’nın yalnızca bir Maliye Teşkilatına ilgisi dahiline almadığını aynı zamanda tüm vatandaşları çok yakından ilgilendirdiğinin altını çizdi. Ardından ise vatandaşların Vergi Haftası’nı kutladı.

İnsanların toplu bir şekilde yaşamalarından ortaya çıkan bir takım zorunluluk ve ihtiyaçların olduğunu ve verginin bu kapsamda çok büyük önem arz ettiğini aktaran Kamçı, Verginin, toplumların devlet olarak yaşamasından kaynaklı olarak güvenlik, eğitim, sosyal hizmetler, sağlık ve belediye hizmetleri tarzında bazı konularda ortak yaşama giderlerini karşılamak amacıyla, huzur ve güven sınırları kapsamında bir milletin devlet güvencesi altında rahat bir şekilde, güvenlice yaşaması adına bir görev ve zorunluluk olduğunun altını çizdi.

Zorunlu harcamalara, kamu harcamalarına katkı payı olarak adlandırılabilecek olan vergilerin düzenli ve adaletli bir şekilde ödenmesi gerekmektedir. Vergi Haftası sebebiyle bunun öneminin bütün vatandaşlara birer birer aktarılması gerektiğinin altını çizdi.

Ahmet Günçavdı ise, verginin önemini ve verginin ne işe yaradığı hakkında toplumu bilinçlendirmek adına okullarda vergi konulu seminerler düzenleneceğinin altını çizerek, vergi bilincini her nesile aktaracaklarını belirtti.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ