$ DOLAR → Alış: 5,79 / Satış: 5,81
€ EURO → Alış: 6,59 / Satış: 6,62

Uluslararası Gayrimenkul Borsası Oluşturuluyor!

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, gayrimenkul sektöründe finansman yükünün bankacılık sistemi üzerinde yer aldığını belirterek, alternatif bir finansman aracı olarak uygulama dahiline alınan gayrimenkul sertifikasının sonrasından, Uluslararası Gayrimenkul Borsası oluşturulmasına ilişkin bir projeyi de hayata geçirmek için çok az bir mesafeleri kaldığını iletti.

Uluslararası Gayrimenkul Borsası Oluşturuluyor!
  • 19.05.2017

İslam İşbirliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi üyesi ülkelerin gönüllü katılımıyla kurulacak olan borsa üzerinden, Türkiye üzerindeki herhangi bir gayrimenkulün dünyanın başka bir yerinde satılabilecek olduğunu vurgulayan Canikli, bununla ilgili çalışmanın gelecek günlerde Meclis’e sevk edileceğinin altını çizdi.

“CEO Club” toplantısında Türkiye’nin ileri gelen ve en önemli sektörleri arasında ilk sırada yer alan gayrimenkulde, alternatif finansman imkanları meydana getirilmesiyle ilgili açıklamalara yer veren Canikli, Gayrimenkulle ilgili bir model ve projeyi yakın tarihte hayata geçireceklerine değindi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği bir talimatla birlikte teknik tüm çalışmaları tamamladığını kaydeden Canikli, İSEDAK ülkelerinin katılım gerçekleştirmesiyle birlikte uluslararası bir gayrimenkul borsasının kurulacağını aktardı.

Bunun aynı menkul kıymetler borsası gibi olacağı yönünde açıklama yapan Canikli, Orada kağıtların ve hisselerin elden ele geçtiğini, burada ise gayrimenkullerin elden ele geçeceğini iletti. Tüm güvenlik mekanizmalarının sistem dahilinde yerini aldığını vurgulayan Canikli, Bunun bir konut, arazi, proje, AVM olabileceğini iletti.

Bunu gayrimenkul satıcısı olarak borsaya fiyatıyla birlikte aracı kurumlar vasıtasıyla girecek olduklarını iletti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ