$ DOLAR → Alış: 5,57 / Satış: 5,60
€ EURO → Alış: 6,19 / Satış: 6,21

Uçakta Patlayan Kulaklık, Yüzünü Yaktı!

Apple’ın sahibi olarak ön plana çıktığı Beats marka dünya genelinde ses getiren en iyiler arasında yer alan kulaklık uçuş esnasında alev aldı. Bir kadının zarar gördüğü olay sonucunda şirket pillerden sorumlu olmadığı yönünde açıklama yaptı.

Uçakta Patlayan Kulaklık, Yüzünü Yaktı!
  • 24.05.2017

AAP haber ajansına göre Çin’den Avustrealya’ya giden bir kadının Beats kulaklıkları uçuş esnasında aniden alev alarak yüzünde patladı. Şubat ayında meydana geldiği ileri sürülen olayda, 2014 yılı içerisinde Apple’ın satın aldığı şirketin kulaklıkları Beats’te kulaklıklardaki desteklenmeyen pilleri sorumlu olarak tuttu.

Kulaklığı uçuş esnasında uyuduğu sırada aniden alev alıp patlayan kadının avukatı, Apple yetkilerinin olayın yan sanayi ve orijinal olarak bulunmayan AAA sınıfı piller yüzünden meydana geldiği yönünde dava açmış.

Apple sözcüsünün kadının avukatına verdiği demeçte ise, şirketin olayla ilgili soruşturmada patlamadan firmanın değil, 3. parti pilin sorumlu tuttuğu bilgisine ulaşıldı.

Avustralya Taşımacılık Emniyet Bürosu tarafından yayınlanan Mart raporuna göre, adı gizli kalan mağdur kadın, diğer yolcular tarafından duyulan patlamayla ilgili şu ifadeleri kullandı : ” “yüzümü diğer tarafa dönerken bir yanma hissettim ve kulaklıkları yere attım. Uçuş görevlileri yanan cihazın üstüne su dökerek söndürdü”.”

Ancak daha ilginç olan konu ise, Apple’ın Beats marka kullaklık modelleri arasında mevcut olarak AAA sınıfı kullanan herhangi bir ürün mevcut değil. Bu sebepten, bu kulaklıklar Apple’ın şirketi almadan önce ürettiği kulaklıklar olabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ