$ DOLAR → Alış: 5,34 / Satış: 5,36
€ EURO → Alış: 6,09 / Satış: 6,11

Türkiye, Snowboard Dünya Şampiyonası’nda Son Derece İddialı!

Erciyes Kayak Merkezi’nde Dünya Kayak Federasyonu (FİS) aracılığıyla düzenlenecek ve organize edilecek olan 4-5 Mart tarihleri arasında yapılacak Dünya Snowboard Şampiyonası kapsamında Türkiye’nin temsilcisi olarak 3 kişi boy gösteriyor.

Türkiye, Snowboard Dünya Şampiyonası’nda Son Derece İddialı!
  • 01.03.2017

Bu 3 kişiden 1’i bayan diğer 2’si ise erkek sporcu olarak beliriyor. Son derece iddialı bir biçimde Türk sporcular, Dünya Snowboard Şampiyonası Şampiyonu olmak adına hazırlanıyorlar.

İtalya, Bulgaristan, Rusya, Avusturya ve Kore’de ilk 5 ayağı yapılmış olan Dünya Snowboard Kayak Şampiyonası’nın son ayağı Erciyes Kayak Merkezi’nde hafta sonu yapılacak. 5 yarışma kapsamında toplamış oldukları puanları Erciyes’teki son yarışmalarda getiren erkek ve kadın sporculardan en fazla puanı toplayan erkek veya bayan snowboardcı 2016 – 2017 sezonu Dünya Şampiyonu unvanını kazanırken, aynı zamanda Altın Küre’ye de sahip olan sporcu olarak gün yüzüne çıkacak.

16 farklı ülkeden toplam 200 temsilcinin katılım gösterecek olduğu söz konusu yarışma Dünya Snowboard Şampiyonası’nda Türkiye’nin temsilcileri Hamza Polat, Elif Kübra Geneşke ve Yavuz Dumlu olarak ön plana çıkıyor.

Kayak Milli Takım Antrenörü Ömer Karslı gözetiminde Erciyes Kayak Merkezi Develi Kapı’da yapılacak olan yarışmanın antrenmanlarına Türk sporcular başlamış durumda. Türk sporcular son derece iddialı bir şekilde yarışmaya hazırlanırken, antrenman sayesinde hem şampiyonaya ısınırken hem de pisti tanıyorlar.

Altın Küre’yi Türkiye’yi kazandırmak için ellerinden geleni yapacaklarını vurgulayan sporcular, antrenmanlarına çok hızlı bir şekilde devam ediyor. Maç gününe kadar ısınma yapacaklarını ve pisti avuç içleri gibi ezberleyeceklerinin altını çizdiler.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ