$ DOLAR → Alış: 5,63 / Satış: 5,65
€ EURO → Alış: 6,33 / Satış: 6,36

Türkiye Kamu-Üniversitesi-Sanayi El Birliği Toplantısı AGÜ’de Gerçekleştirildi!

Kamu-üniversite-sanayi maksimum seviyede uygulayarak Türkiye’yi yüksek teknoloji üssü yapma amacıyla hareket eden, Türkiye Kamu Üniversitesi Sanayi İşbirliği (KÜSİ) Planlama ve Geliştirme Kurulu Toplantısı Abdullah Gül Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Türkiye Kamu-Üniversitesi-Sanayi El Birliği Toplantısı AGÜ’de Gerçekleştirildi!
  • 30.03.2017

Toplantı, Vali Yardımcısı Mehmet Emin Avcı önderliğinde, Sümer Kampüsü Seminer Salonunda yapıldı. Toplantıda konuşma yapan Vali Yardımcısı Mehmet Emin Avcı, markalaşma çalışmalarına çok büyük bir önem verilmesinin gerekli olduğunu aktardı.

Finlandiya ve Kore’den marka örneklerinin altını çizen Emin Avcı, ülkenin çok çeşitli ve kapsamlı alanlarında markalara olan ihtiyaç seviyesinin çok fazla olduğunu belirtti. Avcı, Finlandiya’nın nasıl bir markayla adından söz ettirip, dünyaca tanındıysa, Samsun markası’nın koreyi uçuruşa geçirmesiyle, Türkiye’yi de aynen bu şekilde birkaç marka ve firmayla patlatacak olduklarının altını çizdi.

Her alanda rekabetin kesinlikle olması gerektiğini aktaran Avcı, hiç olmazsa 3-5 dal üzerinde lider olup, ilk sıraya yerleşme amaçlarının olduğunu aktardı. Atatürk’ün deediği Türk milletinin hedefi olan muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmak için, ellerinde bu kapsamda bir marka ihtiyacının olduğunu belirtti.

AGÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İrfan Alan’da AGÜ’nün vizyon ve misyonlarına yönelik bir sunum gerçekleştirdi. Üniversite ve sanayi iş birliğine çok büyük ölçekte önem vermekte olduklarını aktaran Alan, bu çerçeve dahilinde somut çalışmalar için kollarını sıvamış olduklarını aktardı. Üniversite – Sanayi işbirliği konusunda somut adımlarla ilerlenilmesi gerektiğinin altını çizen Alan, AGÜ’de bazı bölümlerin, derslerini çeşitli işbirlikleriyle sanayide yer alan bazı  firmalarda yapmakta olduğuna değindi.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ