$ DOLAR → Alış: 6,04 / Satış: 6,07
€ EURO → Alış: 6,75 / Satış: 6,78

Kayserili İşadamları Kudüs’te İsrail Polisi Tarafından Tutuklandı.

Filistin’e düzenlenen iş gezisinin ardında, Kudüs’e geçerek Mescid-i Aksa’da cuma namazı kılan ve namazın ardından Türk Bayrağı açıp, fotoğraf çekinen kafile, İsrail polisi tarafından gözaltına alındı.

Kayserili İşadamları Kudüs’te İsrail Polisi Tarafından Tutuklandı.
  • 20.01.2018

İsrail polisi tarafından kutsal mekan Kudüs’te göz altına alınan ve aralarında Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜİSAD) Kayseri Şubesi Başkanı Nedim Olgunharputlu, Kayseri Ticaret Odası Başkanvekili Celal Hasnalçacı, Kayseri İmamhatipliler Derneği (KİMDER) Başkanı Ahmet Yurtlu ve 3 iş adamı tutklandı. Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin 2 gün önce Filistin’e düzenlediği iş gezisinin ardından, Kudüs’e geçerek Mescid-i Aksa’da cuma namazı kıldı. Namazın ardından Türk Bayrağı açıp, fotoğraf çekinen iş adamları isaril polisi tarafından tutuklandı.

Olay ile ilgili MÜSİAD, Türkiye Odalar Borsalar Birliği yöneticileri ve Dışişleri Bakanlığı, ”MÜSİAD Kayseri Başkanımız Nedim Olgunharputlu, MÜSİAD Kayseri 4. Dönem Başkanımız ve Kayseri Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Celal Hasnalçacı, KİMDER Başkanı Ahmet Yurtlu, üyelerimiz; işadamları Fatih Çelik, Şaban Andaç ve Necati Ayrancı, Mescid-i Aksa çıkışı gözaltına alınmışlardır. Haberin ardından acil toplanan Yönetim Kurulu, konuyu gerekli mercilere iletmiş ve gerekli girişimlerde bulunmuştur. An itibariyle tutuklanma durumu yaşanmamıştır. Sağlık durumları iyi olup, devletimizin ve MÜSİAD’ın gerekli organları, konu ile ilgili yoğun olarak bırakılmaları için çalışmaktadır. Şu an için endişe edilecek bir durum söz konusu değildir. İfadelerinin alınmasının ardından serbest bırakılmaları beklenmektedir” şeklinde konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ