$ DOLAR → Alış: 5,34 / Satış: 5,36
€ EURO → Alış: 6,09 / Satış: 6,11

Tarım Fuarında Sucuk Kuyruğu!

Kayseri’de düzenlenen 12. Tarım Fuarı’nın bugün 2.günü, Söz konusu fuarın 2.gününde Kayseri Ticaret Borsası aracılığıyla gelen ziyaretçilere 1 ton sucuk – ekmek dağıtıldı.

Tarım Fuarında Sucuk Kuyruğu!
  • 11.03.2017

Bu kapsamda dağıtılan sucuk ekmeklerden dolayı fuar alanının önünde çok uzun kuyruklar vardı.

Kapılarını dün ziyaretçilerini açan 12. Kayseri Türk Dünyası Akraba Toplulukları Tarım Fuarı’nın bugün yapılan etabında Türkiye’nin çok fazla bölgesinden ziyaretlere gelen tüm çiftçiler için Ticaret Borsası 1 ton sucuk – ekmek ikramında bulundu. Fuarı ziyaret etme amacıyla gelen ziyaretçiler, yağan yağmura aldırış etmeden, sucuk – ekmek yiyebilmek için fuar alanının önünde çok büyük kuyruklar oluşturdular. Ticaret Borsası Başkanı Şaban Ünlü yapmış olduğu açıklamada, Her sene Kayseri’de gerçekleşen söz konusun Fuar kapsamında kendilerinin de katılım gerçekleştirdiğini ve bu çerçevede sektörün nabzını tutmakta olduklarını belirtti.

Bugün içerisinde yurdun çok farklı yerlerden fuara gelen çiftçilere Kayseri’nin sembolü haline gelmiş olan ve eşi benzeri olmayan lezzetiyle sucuğu tattırmak amacıyla sucuk ikram ettiklerini aktardı. 500 ekmek ve 750 kilo sucuk dağıttıklarını açıkladı ve sonradan Dağıtılan sucuğun yetmeyeceğini düşünerek takviyeyle toplam 1 ton sucuk dağıtmış olduklarını açıkladı.

Türkiye’nin 81 ilinden de fuara katılım gösteren çiftçiler, bu mütevazi ikramdan dolayı teşekkürlerini sundular. Kuyruklar saatlerce bitmedi, yağan yağmura rağmen ısrarla kuyruktan vazgeçilmedi ve herkes sucuk ekmek yiyene kadar kuyruk asla bitmedi. 1 ton sucuk ekmek, fuara gelen ziyaretçilere dağıtıldı ve bitti.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ