$ DOLAR → Alış: 5,34 / Satış: 5,36
€ EURO → Alış: 6,09 / Satış: 6,11

Tarihi Kayseri Kalesi’ne 40.000.000 TL Yatırım!

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kayseri Kalesi üzerinde gerçekleştirilen tüm çalışmaları yerinde izledi.

Tarihi Kayseri Kalesi’ne 40.000.000 TL Yatırım!
  • 13.03.2017

Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, 40.000.000 TL yatırımla Kale’nin artık Kayseri’nin gözde bir mekanı ve cazibe merkezi haline getirilecek olduğunun altını çizdi.

Kayseri Kalesi üzerinde yapılan çalışmaların, iç surların restorasyon sürecine girmesiyle birlikte devam etmekte olduğunu aktaran Çelik, restorasyon çalışmalarının değerinin 20.000.000 TL olduğunu aktardı. Arkeoloji Müzesi ver diğer bölümler beraberinde Kale İçi Kültür Sanat Merkezi projesinin toplam olarak 40.000.000 TL’ye mal olacağını aktaran Çelik, Burçların içlerinin gözden geçirileceğini ve bu kapsamda bu alanlarının sanat atölyeleri haline getirileceğini belirtti.

Meydan ve Hunat’a bakmakta olan burçların ise asansör ve merdiven aracılığıyla birbiriyle etkileşim içerisinde olacağını aktaran Çelik, Söz konusu yerlerde seyir teraslarının ve kafelerin yer alacağını aktardı. Kale içinde bodrum ve asma katlarda Kayseri Arkeoloji Müzesi, Şehir arşivi, kütüphane ve 100 kişilik konferans salonunun olacağını belirtti ve aynı zamanda ise İdari ofisler gibi müşemilatlarında yer alacağına değindi.

Zemin katda ise kültür ve sanat faaliyetlerinin yapılacak olduğu sosyal alanların yer aldığı gibi aynı zamanda kafeler, sanatçılar sokağı, sanat galerileri, açık oturma alanları, açık hava müzesi ve seyir alanlarının kendini gösterecek olduğunu belirten Çelik, Kayseri Kalesi’nin Kayseri’nin yeni cazibe merkezi olacağını ve bu kapsamda Kayseri halkının da hiç çıkmak istemeyeceği bir yer olması yönünde çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ