$ DOLAR → Alış: 6,04 / Satış: 6,06
€ EURO → Alış: 6,73 / Satış: 6,76

Taner Yıldız: “80 Milyondan Özür Dilenmeli”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara Milletvekili olan Deniz Baykal tarafından anayasa değişiklik paketine ilişkin yapılan açıklamaları değerlendirme altına alan AKP Kayseri Milletvekili ve Enerji ve Tabii Kaynaklar eski bakanı olan Taner Yıldız, Deniz Baykal’ın 80.000.000 Türk vatandaşından kesinlikle özür dilemesi gerektiğini aktardı.

Taner Yıldız: “80 Milyondan Özür Dilenmeli”
  • 18.03.2017

AKP Kayseri Milletvekili ve Enerji ve Tabii Kaynaklar eski bakanı olan Taner Yıldız, Kayseri Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla gerçekleştirilecek olan Belsin ve Eskişehir Bağları Emniyet Hizmet Binalarının temel atma törenine katılım gerçekleştirdi. Törende konuşma yapan Yıldız, bir bölüm muhalefet politikacılarının yoku, olmayan bir şeyi paylaşma arzusunda olduklarını aktardı. Aktif olarak Deniz Baykal’ın konuşmasının da bu paylaşma arzusunda yer edindiğini belirten Yıldız, Kendilerinin hiçbir zaman ve hiçbir şekilde din üzerinden, manevi değerler üzerinden politika yapılmasının doğru bulmadıklarına değindi.

Geçen hafta yurt dışında 5 farklı ülke üzerinde konuşma yaptıkları esnasında, arkadaşlarından bir tanesinin teklifte bulunduğu ve bu teklifinin şu olduğunu aktardı, ‘Bir caminin mütemmim bir cüzü olan yerde vatandaşlarımız toplanmış onunla alakalı konuşabilir miyiz?’ ardından ise Yıldız, o ortamda politika konuşmanın doğru olmadığını ilettiğini aktarırken, kimsenin aklına fikrine sığmayacak bir ifade ile karşı karşıya kaldıklarını belirtti. Hemen 80 milyondan özür dilenmesi gerektiğini ve ülkenin değerleriyle birlikte hangi gerekçe olursa olsun oynamanın hiçbir şekilde kabulünün varlığının olmadığını belirtmelerinin yerinde olduğunu açıkladı.

 

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ