$ DOLAR → Alış: 5,63 / Satış: 5,65
€ EURO → Alış: 6,33 / Satış: 6,36

Talas’ta Yüzlerce Fidan Toprağa Dikildi!

Talas Belediyesi, bahar mevsiminin Kayseri’ye gelmesiyle birlikte, ağaçlandırma çalışmalarına başlayarak Zincidere Bölgesi üzerinde yüzlerce fidanı toprağa dikti.

Talas’ta Yüzlerce Fidan Toprağa Dikildi!
  • 30.03.2017

Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, çevreyi korumanın ne denli önemli olduğunun altını çize çize anlatarak, minik öğrencilere de ağaç ve çevre sevgisini aktarmak için bu etkinliği yapmakta olduklarını vurguladı.

Talas Belediyesi olarak ilkbahar sezonunu kaçırmadan ağaçlandırma faaliyetlerine bir an önce başlamış olduklarını aktaran Palancıoğlu, Zincidere ilk sırada olmak üzere farklı alanlarda Talas’ın tüm çevresinde fidan dikmeye yönelik birçok etkinlikler yaptıklarını, anaokulu, ortaokul, ilkokul ve liselerde eğitim görmekte olan öğrencilerle birlikte fidan dikmekte olduklarını aktardı.

Çocuklara ağaç dikiminin ne denli önemli olduğunu ve çevreyi korumanın bilincini aktardıklarını belirten Palancıoğlu, bu bölgenin ağaçlandırma için hedef olarak belirlemiş oldukları bir alan olduğunu belirtti ve ardından her sene bir önceki yıldan daha fazla fidan dikmeye çalıştıklarını belirtti. 2016 yılında yalnızca bu bölge üzerinde diktikleri fidan sayısının 15.000 olduğunu belirten Palancıoğlu, Hem Ali Dağı Hem de Erciyes manzarasıyla bu tepenin çok güzel bir yer olduğunu, 15 yıl sonra buraların çok yeşil ve güzellik abidesi yerler olacağını belirtti.

Palancıoğlu gelecek hafta Kuruköprü’de çok kapsamlı bir ağaçlandırma etkinliği yapacak olduklarını belirterek, 8 Nisan Cumartesi günü saat 13.00’te yapılacak programa tüm vatandaşların davetli olduğunu aktardı.

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ