$ DOLAR → Alış: 5,37 / Satış: 5,39
€ EURO → Alış: 6,07 / Satış: 6,10

Talas’ta Kentsel Dönüşüm Bilgilendirmesi!

Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kentsel Dönüşüm ve İmar Revizyon planına yönelik halkla bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Talas’ta Kentsel Dönüşüm Bilgilendirmesi!
  • 10.03.2017

Başkan Palancıoğlu, imar çalışmalarında artık neredeyse çalışmaların tamamlandığının ve çok yakın bir zaman içerisinde, pek çok alan üzerinde kentsel dönüşüm çalışmalarının başlayacak olduğunun müjdesini verdi.

İmar revizyon planının Kayseri’ye örnek bir çalışma olduğunun altını çizen Palancıoğlu, Talas’ı dantel gibi işlemekte olduklarının altını çizerken, ilçe üzerinde 30 – 40 yıldan günümüze kadar birikmiş olan sorunları ele aldıklarını vurguladı.

2 yıldır bu konu üzerinde çalışma yapıldığını belirten Palancıoğlu, bu kapsamda çalışmaların sonuna gelindiğini belirtti ve onay sürecine gelindiğini gururla söyledi. Söz konusu 2 yıllık çalışma sonucu ortaya çıkan planı Büyükşehir Belediyesi İmar Komisyonu’na iletmiş olduklarını ve çalışmayı çok sevdiklerini belirtirken söz konusu planın Kayseri’ye örnek olacak nitelikte olduğunu kaydetti.

İmar planının gerçekleştiğini yalnızca onay sürecinin içerisinde olduklarını aktaran Palancıoğlu, İmar planı kapsamında yalnızca gereken şeyin Bakanlık onayı olduğunu belirtti. Bakanlığın onayından sonra ise Büyükşehir Belediyesi ve Talas meclisinde onaylanacak.

Nitelikli bina projeleri kapsamında, bina dış cephesinin ve asansörünün olması çok büyük önem arz ederken, Kentsel Dönüşüm, yapılan imar revizyonu sonrasında yüksek miktarda hızlanacak. Birçok alanda kentsel dönüşüm çalışmaları başlayacak.

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ