$ DOLAR → Alış: 5,37 / Satış: 5,39
€ EURO → Alış: 6,07 / Satış: 6,10

Talas’ta Güzel İstiklal Marşı Okuma Yarışması!

Talas Belediyesi ve İlçe Milli Müdürlüğü tarafından İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma gününden dolayı, İstiklal Marşını Güzel Okuma yarışması düzenlendi.

Talas’ta Güzel İstiklal Marşı Okuma Yarışması!
  • 14.03.2017

Talas Belediyesi Meclis Saonu kapsamında düzenlenen ve ilçe genelinde toplam olarak 12 liseden öğrencinin katılım gerçekleştirdiği İstiklal Marşını en güzel okuma yarışması kapsamında katılım gerçekleştirenler arasında Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Gürbüz, öğretmenler ve öğrenciler yer alıyordu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla start alan tören kapsamında konuşma gerçekleştiren İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Gürbüz, 1921 yılı içerisinde Mehmet Akif Ersoy adlı şairimizin, Türkiye’nin içinde bulunduğu hal ve durumu, aynı zamanda günümüzü yansıtarak, asla ölmeyecek ve unutulmayacak bir eser olarak İstiklal Marşını armağan ettiğinin altını çizdi.

Talas Belediye Başkanı Palancıoğlu, en çok okunan şiirin Dünya üzerinde İstiklal Marşı olduğunu aktardı ve 15 Temmuz darbe girişiminde meydanlara çıkıldığı an itibariyle salatı şerifin yanında aynı zamanda İstiklal Marşını da okumakta olduklarına değindi.

Ayyıldız bulunan bayrağımız ve İstiklal Marşının birbirine ne denli uyum gösterdiği konusuna değinen Palancıoğlu, İstiklal marşının merhum yazarı olan Mehmet Akif Ersoy’u çok büyük rahmetlerle anmakta olduklarının altını çizdi. Mehmet Akif Ersoy’un ciddi anlamda büyük dertler çekmiş olduğunu aktaran Palancıoğlu, bu dertleri keyfi, sefası için değil ülkesi, vatanı için çektiğini ve ülke , vatan adına çok fazla sıkıntıya göğüs germiş olduğunu aktardı.

Konuşmaların sonrasında yarışmacı öğrenciler sahneye çıktı ve İstiklal Marşını okudular. Bu kapsamda yarışmada dereceye giren 3 öğrenci, Talas Belediyesi 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Gecesinde ödüllerini teslim alacaklar.

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ