$ DOLAR → Alış: 4,64 / Satış: 4,66
€ EURO → Alış: 5,40 / Satış: 5,43

Suriyeli Savaş Mağdurları Ekmeksiz Kalmayacak!

Savaş Bölgesi Suriye’de savaş mağdurlarına yönelik ekmek yapacak olan mobil fırın, şehrimizden yola çıkmış durumda.

Suriyeli Savaş Mağdurları Ekmeksiz Kalmayacak!
  • 24.04.2017

Savaş Bölgesi Suriye’de savaş mağdurlarına yönelik ekmek yapacak olan mobil fırın, şehrimizden yola çıkmış durumda.

Suriyeli savaş mağdurlarına yönelik mobil fırının, bir vardiyada tam 21.000 ekmek üretim kapasitesi var. Verenel Derneğinin Türkiye’de yer alan toplam olarak 70 şubesinin verdiği desteklerle birlikte Suriyeli savaş mağdurlarına ekmek üretiminde bulunacak olan mobil fırın Kayseri’den, Suriye’ye yol almaya başladı. İstanbul’dan Kayseri’ye ulaşan mobil fırın, Maraş ve Gaziantep üzerinden Suriye’ye ulaşacak.

Konuyla ilgili gerçekleştirilen basın açıklamasında, mobil fırının bir vardiyada toplam olarak 21.000 ekmek çıkarma kapasitesi olduğu bilgisini aktaran Verenel Derneği Kayseri Şube Başkanı Davut Dağ, Bugün akşam 6’da tırı yolcu edeceklerini, ardından Gaziantep’te Kızılay yetkililerine teslim edileceğini, ardından ise Suriye’ye doğru hareket edeceği bilgisini verdi.

Başkan Davut DAğ, ekmek yapmak amacıyla hali hazırda 10 tıra yakın un stoklarının mevcut olduğunu, bir sonraki süreçte ise gerek oldukça un desteği sağlanacak olduğunun da altını çizdi. Bu kapsamda Suriyeli savaş mağdurları, ekmek yokluğu çekip aç kalmayacak. Verenel derneği tarafından yapılan bu desteğe birçok kişiden teşekkür mesajı geldi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ