Kayseri Haber / Eğitim / Sözleşmeli Öğretmenlik İçin Mülakat Sonuçları Açıklandı!

Sözleşmeli Öğretmenlik İçin Mülakat Sonuçları Açıklandı!

Mülakat sonuçlarına göre 60 ve üzeri puan sahibi olan adaylar tercih yapabilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 20.000 sözleşmeli öğretmenin alımı için 24 Nisan ila 13 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen sözlü mülakatın sonuçlarının resmi sitesinden açıklandığının duyurusunu yaptı. Adaylar sözlü mülakat sonuçlarını www.meb.gov.tr adresine girerek, ardından TC kimlik numaralarıyla sisteme giriş yaparak öğrenebilirler.

Sözlü mülakkatta tercih yapabilecek kişilerin 60 ve üzeri puan almaları gerekiyor.

Sözlü sınavda 60 ve 60’ın üzerinde puan alan adaylar, maksimum 20 eğitim kurumunu elektronik ortamda tercih listesine ekleyebilecek. Tercihler, aynı şehir veya farklı şehirlerde bulunan kurumlar arasından istenilen öncelikle gerçekleştirilebilecek. Tercihler herhangi bir il veya ilçe milli eğitim müdürlüğüne onaylatılacak.

Adaylar, il ya da ilçe milli eğitim müdürlükleri tarafından başvuruları onaylanmadıkça tercih değişikliği yapabilecekler.

Sözlü sınavda başarılı olanların atamaları, tercihleri de dikkat çerçevesine alınarak sözlü sınav puan durumuna göre, elektronik ortamda yapılacak. Adayların puanlarının eşit olması durumunda ise KPSS puan üstünlüğü dikkate alınacak. Eşitliğin yine devam etmesi durumunda aday bilgisayar ortamında çekilen kura ile birlikte belirlenecek.

Tercihlerine atanamayan adaylardan 9.5.2 seçeneğini işaretleyenler, ilan edilen kontenjanlardan boş kalan eğitim kurumlarına bilgisayar kurasıyla atanmak için değerlendirme altına alınacak. Tercihlerin dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istemiyorum ve istiyorum seçeneklerinden biri ise tercih listesinde kesinlikle işaretlenmesi gerekenler arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Rektöre Batmaz soruşturması

Erciyes Üniversitesi Rektörü Muhammet Güven ve yardımcısı Murat Doğan hakkında "FETÖ üyesi olmak" suçundan soruşturma başlatıldı. Dosyada, Güven'in FETÖ'nün sivil imamlarından Kemal Batmaz'ın ağabeyi Şakir Batmaz sayesinde rektörlüğe seçildiği bilgisi yer aldı. Seçim süreciyle ilgili tanık ifadeleri de dosyaya girdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir