$ DOLAR → Alış: 5,35 / Satış: 5,37
€ EURO → Alış: 6,10 / Satış: 6,12

Soğanlı’da Fotoğraf Eğitimi Yapıldı!

Büyükşehir Belediyesinin 2.kez düzenlemiş olduğu Profesyonel Fotoğraf Eğitimi ve Uygulama gezisi kapsamında bu kez Soğanlı ön plandaydı.

Soğanlı’da Fotoğraf Eğitimi Yapıldı!
  • 27.03.2017

Büyükşehir Belediyesi’nin Kültür ve Sanat etkinlikleri çerçevesinde düzenlemekte olduğu Fotoğraf Eğitimi ve Uygulama Gezisi, Talas’tan sonra Soğanlı’da devam etti. Eğitim ve Uygulama gezisine katılım gerçekleştiren kişi sayısı 200 olarak belirlendi.

Otobüsler aracılığıyla Soğanlı’ya giden fotoğrafçılar, Kapadokya’nın uzantısı olan Soğanlı’da tarihi ve doğal güzellikleri tek tek kadrajlarına alma imkanlarını yakaladılar.

Etkinliğe katılım gerçekleştiren fotoğrafçılarla gezi süresi boyunca uygulamalı bilgi aktarımını yapıldı. Fotoğrafçıları karşılayan Yeşilhisar Belediye Başkanı Abdülkadir Akdeniz, katılımcılara Soğanlı’ya ilişkin bilgi aktarımında bulundu. Geniş bir sahada çalışmalarını devam ettirme imkanı bulunan fotoğrafçılar, bizzat ev hanımlarının yapmış olduğu ve dünyaca ün salmış olan Soğanlı Bebeklerini de fotoğraflama imkanı buldular.

Gezi sonrası Yeşilhisar Belediyesi, ilçeyi ziyarete gelen tüm fotoğrafçılara Soğanlı Bebeği hediye etti. Fotoğrafçılar bu kapsamda, detaylı bilgiler öğrenip, Kayseri’nin ve Türkiye’nin kesintisiz, doğal güzelliklerini fotoğraflama imkanı bulup, aynı zamanda bu bilgileri de gelecek nesillere aktarıp, bir gün bu güzellikler yok olsa bile, fotoğraflarla gösterilme imkanını sunacaklar.

Bu çerçeve dahilinde eğitimler çok kapsamlı ve ayrıntılı bir şekilde ilerlerken, uygulama eğitiminde birebir eğitim de söz konusu olmakta. Soğanlı’da yapılan bu etkinlikte fotoğrafçılar çok memnun kaldıklarının altını çizdiler ve bunun beraberinde bölge halkının gösterdiği ilgiden dolayı teşekkürlerini ilettiler.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ