$ DOLAR → Alış: 5,34 / Satış: 5,36
€ EURO → Alış: 6,09 / Satış: 6,11

Siyasiler Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’ni Teğet Geçti!

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi 16. Mali Genel Kurulu gerçekleştirildi. Siyasiler, yine OSB’yi teğet geçti.

Siyasiler Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’ni Teğet Geçti!
  • 15.05.2018

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi 16. Mali Genel Kurulu gerçekleştirildi. Kısa zaman önce gerçekleştirdiği basın toplantısında görev süresi olan 3 yılı değerlendirme altına alan OSB Başkanı Nursaçan, ilgisizlikten ve yalnız kaldıklarından dolayı isyan etmişti.

Nursaçan tarafından yapılan bu isyanın ardından özellikle iktidar tarafından mali genel kurula katılımın olup olmayacağı büyük merak toplamıştı. Ancak, geçen yılların aksine siyasiler, OSB’yi teğet geçti. Protokol’ün sadece masada olan yazısı dikkat çekti. Ortaya çıkan tablo ise bir internet fenomeni tarafından denilen gibi “Anlatmaya gerek yok, görüyorsunuz” tarzındaydı.

OSB Hizmet Binası’nda gerçekleştirilen genel kurulda divanın oluşmasından sonra gündem maddeleri birer birer tartışmaya açılarak onay aldı.

Genel kurulda konuşma gerçekleştiren OSB Başkanı Nursaçan, ekonominin ilk gündem maddesi olarak ön plana çıkması gerektiğine dikkat çekti. OSB’yi sahiplenmek için değil, sahipleri yani sanayicilere hizmet etmek için burada olduklarını iletti. Her zaman şeffaf olduklarına da değindi.

Nursaçan, Ülkenin kalkınmasında lokomotif görevi olarak kendini gösteren, sanayi beklentilerine yeterince cevap vermesi, ekonominin birinci gündem maddesi haline gelmesi, yani asıl gündeme dönülmesinin birinci gündemleri olması gerektiğini iletti.

Günümüzde güçlü ülke yolmanın en büyük adımının ekonomi olduğuna dikkat çeken Nursaçan, Kayseri sanayisinin 2017 yılında çok büyük başarılar gösterdiğini iletti.

Birkaç sanayici ise yönetimi eleştirdi. Dünyada Çin’in Türkiye’de ise Kayseri’nin var olduğuna dikkat çeken sanayiciler, Kendilerinden anca aldıklarını, kimsenin bir şey vermediğini belirtti.

Nursaçan ise eleştirilere, kendilerinin sanayiciyi sevdiklerini, boş lafla peynir gemisinin yürümeyeceğini ve Kayseri sanayisinin tasarım fakiri olduğunu belirtti.

Öte yandan diğer yılların aksine siyasilerin kurulda olmaması dikkat çekti. Nursaçan’ın  kısa zaman önce yaptığı basın açıklamasında söylediği yalnız bırakıldıklarına dair sözler doğruluğunu görüntüledi.

Protokol’ün sadece yazısının masada olması ise dikkat çekti. Görüntüler ise bir internet fenomeninin “Görüyorsunuz, anlatmaya gerek yok” sözlerini akıllara getirdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ