$ DOLAR → Alış: 6,04 / Satış: 6,07
€ EURO → Alış: 6,75 / Satış: 6,78

Sinop, Gerze Tatilcilerin Gözdesi Oldu!

Doğa ve kültür değerlerini koruyarak geleneksel özelliklerini yaşatması sebebiyle bir süre önce “sakin şehirler” listesi kapsamına alınan Sinop’un Gerze ilçesinde bulunan konaklama tesisleri, yaz sezonu öncesinde %100 doluluk oranına ulaştı.

Sinop, Gerze Tatilcilerin Gözdesi Oldu!
  • 29.05.2017

Kısa bir süre önce “sakin şehir” unvanı alan Sinop’un Gerze ilçesindeki konaklama tesisleri, yaz sezonunun öncesinde %100 doluluk oranına kadar ulaşmış durumda. Doğa ve kültür değerlerini koruma altına alarak geleneksel özelliklerini yaşatması sebebiyle yaklaşık olarak 4 ay evvel Türkiye’nin 14 adet sakin şehirlerinden birisi olarak kabul gören Gerze ilçesi, yaz mevsimi daha girmeden yerli ve yabancı ziyaretçilerin tercih listelerinin başında yer aldı.

Gerze Belediye Başkanı Osman Belovacıklı, yapmış olduğu açıklamada, 3 sene önce Uluslararası Cittaslow Birliğine üyelik için başvuru yaptıklarını ve bunun meyvesini ise sakin şehir unvanına sahip olarak topladıklarının altını çizdi.

Sakin Şehir unvanının belirli avantajlarının ve artılarının olduğuna değinen Belovacıklı, bu avantajları en iyi şekilde değerlendirmek gerektiğinin çok önemli olduğunu vurguladı. İnsanların, artık tatillerini sessiz ve sakin bir ortamda yapma arzularının var olduğunun da altını çizdi.

Gerze’nin doğal güzelliği, tarihi yapısı ve sunduğu diğer özelliklerle birlikte insanlara çok güzel ve hoş bir tatil fırsatı sağladığını aktaran Belovacıklı, Şuanda bunların yanında bir de sakin şehri eklediklerini dile getirdi. Sakin şehir olmanın tek başına turizm için yeterli olmadığı kanısında olduklarının altını çizen Belovacıklı, yapılması gereken işlemlerin bilinci olduklarını, daha bu işleri yapmadan bile bu unvanın meyvesini topladıklarını kaydetti. Dünyadaki sakin şehirler listesinde artık Gerze’nin de yerini aldığını vurguladı.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ