$ DOLAR → Alış: 5,35 / Satış: 5,37
€ EURO → Alış: 6,10 / Satış: 6,12

Şehit Uzman Jandarma Çavuş Mahmut Yıldırım Toprağa Verildi!

Mardin – Diyarbakır karayolunda el yapımı patlayıcı (EYP) sonucu şehit olan Şehit Uzman Jandarma Çavuş Mahmut Yıldırım Toprağa Verildi.

Şehit Uzman Jandarma Çavuş Mahmut Yıldırım Toprağa Verildi!
  • 17.03.2017

Mardin – Diyarbakır karayolunda PKK’lı teröristler aracılığıyla yol üzerine döşenmiş olan el yapımı patlayıcının (EYP) infilak etmesinin sonrasında hayata gözlerini yumup, şehitlik mertebesini ulaşan Şehit Uzman Jandarma Çavuş Mahmut Yıldırım, Kartal Hava Şehitliği’nde defnedildi.

Mardin – Diyarbakır karayolunda PKK’lı teröristler aracılığıyla yol üzerine yerleştirilmiş olan el yapımı patlayıcının (EYP) patlamasının sonrasında şehit olan Şehit Uzman Jandarma Çavuş Mahmut Yıldırım , memleketi olan şehrimizde kılınan cenaze namazının hemen sonrasında kurulan bir kortej beraberinde defnedilecek olduğu Kartal Hava Şehitliği’ne getirildi.

Tekbirler getirilerek, şehidin kortejine eşlik eden Kayseri halkı, “Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez” sloganları ile Kayseri’yi adeta inletti.

Şehit Uzman Jandarma Çavuş Mahmut Yıldırım, Kuran-ı Kerim okunmasının sonrasından defnedildi. Şehidin 2 yaşında olan oğlu Mehmet Alp Yıldırım da Kartal Şehitliği’nde babasına asker selamı vererek, göz yaşlarının bir kez daha akmasına sebep oldu. Şehidin hanımı Esra Yıldırım’ı ise yakınları teselli etmeye çalıştılar.

21 Aralık tarihinde Fırat Kalkanı operasyonu sonucu, şehit olarak toprağa verilen Uzman Çavuş Osman Çelik’in annesi Suriye Çelik’de olay yerinde sinir krizine girdi.

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler, Türk bayrağını şehidin eşi olan Esra Yıldırım’a teslim etti. Bayrağı Orgeneral Yaşar Güler’den teslim alan Esra Yıldırım, “Emaneti, emanetimdir.” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ