$ DOLAR → Alış: 6,04 / Satış: 6,06
€ EURO → Alış: 6,73 / Satış: 6,76

Sarıoğlan Belediye Başkanı, AKP’den İhraç Edildi!

Sarıoğlan Belediye Başkanı, AKP’den İhraç Edildi!
  • 25.02.2017

AKP Kayseri İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, partiden istifa etmiş olduğunu açıklayan Sarıoğlan Belediye Başkanı Ali Osman Yıldız’ın daha önce Disiplin Kurulu kararı ile AK Parti’den ihraç edildiğini açıkladı.

AKP Kayseri İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, bir süre önce AK Parti Disiplin Kurulu’na verilen ve bu arada da AK Parti’den istifa ettiğini açıklayan Sarıoğlan Belediye Başkanı Ali Osman Yıldız hakkında karar verildiğini aktardı.

AK Parti Kayseri İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, AK Parti Merkez Disiplin Kurulu aracılığıyla verilmiş olan karar kapsamında, bir süre önce AK Parti’den istifa ettiğini belirten Sarıoğlan Belediye Başkanı Ali Osman Yıldız’ın bir süre önce Disiplin Kuruluna sevk edildiğini ve Sarıoğlan Belediye Başkanı Ali Osman Yıldız’ın kesin ihracının onaylandığını ve AK Parti ile hiçbir şekilde ilgi ve alakasının kalmadığını aynı zamanda tüm bağlarının, ilgi ve alakalarının AK Parti’den kesildiğini açıkladı.

MHP’DEN GEÇMİŞTİ

30 Mart 2014 yerel seçimlerine Milliyetçi Hareket Partisi adayı olarak giren ve Belediye Başkanı seçildikten hemen sonra Milliyetçi Hareket Partisi’nden istifasını verip 15 Mayıs 2015 tarihinde AK Partiye geçiş sağlayan, Sarıoğlan Belediye Başkanı Ali Osman Yıldız’a yönelik çeşitli iddialar ve suçlamalardan dolayı 10 Aralık 2016 tarihinde AK Parti Merkez Disiplin Kurulun’a sevk verildi. Sarıoğlan Belediye Başkanı Ali Osman Yıldız ise 19 Aralık 2016 tarihinde AK Parti’den istifa ettiğini açıklamıştı.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ