$ DOLAR → Alış: 5,37 / Satış: 5,39
€ EURO → Alış: 6,09 / Satış: 6,11

Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi

Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi
  • 10.02.2017

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin altında imzasının bulunduğu Sahabiye Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’nde günümüze kadar hak sahiplerinin tam %92’siyle uzlaşmaya varıldığı belirtildi.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, yapmış olduğu yazılı açıklamada, Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi’nin Kayseri’ye katacak olduğu yeni değerle birlikte, Kayseri’nin gelecek yüzyıla damgasını çok güzel bir şekilde vuracağını vurguladı.

147 Yılın En Önemli Projesi

Kayseri Büyükşehir Belediyesinin Tam 147 yıllık tarihi var. Bu 147 yıllık tarih içerisinde günümüze kadar gelmiş geçmiş en önem arz eden proje: Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi.

Bu projenin hayata geçmesi adına çok büyük özen ve gayret gösterilmektedir. Projenin ilk etabı adına hak sahipleriyle 7 Kasım 2016 tarihinde uzlaşma görüşmeleri başladı. Uzlaşma görüşmeleri çok büyük ölçüde tamama erdi.

%92 Oranında Uzlaşma Sağlandı

Yaklaşık olarak 2 ay içerisinde %92 oranında uzlaşma rakamı yakalanmış durumda. Kayseri vatandaşlarının şehirsel konforu ve yaşam kalitesine artı değerler katacak olan, huzur ve güven kokan, sosyal alanlarıyla şehre ayrıcalık katan ve şehrin merkezinde yeni bir yaşam mottosuyla devam etmekte olan Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi’nde çalışmalar büyük bir hızla devam etmektedir.

Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi

Proje kapsamında tüm hak sahiplerinin büyük bir çoğunluğunun rızasıyla birlikte yürütülmekte olan Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi’nde eşit, adil ve şeffaf bir uzlaşma sağlanması adına gerekli olan tüm çalışmalar yapılmaktadır.

Bahar Aylarında Başlanacak

Uzlaşma görüşmeleri devamında, hukuki işlemler start alıp yıkım ve yapım işlemlerinin büyük bir hızda ilerleyebilmesi adına uzlaşmalar devam etmektedir. Çelik, Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi’nin ilk etabına bahar aylarında start vereceklerini açıkladı.

Sahabiye Nasıl Bir Yer Olacak?


Sahabiye Mahallesi Uydu Görüntüsü;

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ