Kayseri Haber / Spor / Ronaldo’nun Vergi Kaçırdığı İddia Ediliyor!

Ronaldo’nun Vergi Kaçırdığı İddia Ediliyor!

İspanyol maliyesinin, imaj gelirlerinden vergi kaçırdığı iddiası karşısında Real Madrid’in dünyaca ünlü Portekizli oyuncusu Cristiano Ronaldo hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduğu söylentiler arasında yer aldı.

Katalonya’nın saygı değer ve bir o kadar da önemli olan gazetelerinden birisi La Vangurdia ilk sırada olmak üzere çoğu İspanyol medya kuruluşunda yayınlanan haberlerde, Ronaldo’nun 2011 ila 2014 yılları arasında imaj gelirlerinden 8.000.000 € değerinde vergi kaçırdığı iddiasıyla maliyenin, dün Madrid’de yer alan mali ve ekonomik yolsuzluklar savcılığına suç duyurusu yaptığı ve savcılığın da anlık olarak direkt konu üzerinden araştırma yapmaya başladığı iletildi.

Alınan bilgiler neticesinde, elinde yeterli seviyede delil bulunan savcılığın, 30 Haziran’da kadar dava açacak olduğu ileri sürülüyor. Ronaldo’nun Real Madrid’e transferinin gerçekleşmeden önce 2009 yılının başında, imaj gelirlerini Virgin Adaları’nda yer alan farklı firmalara yönlendirdiği ve burada toplam olarak 150.000.000 € değerinde para topladığı iddia ediliyor.

İlginizi Çekebilir

2018 Yılının İlk Spor Kulübü Anayurt’ta Kuruldu!

Kayseri'de 2018 yılının ocak ayının sonlarına gelirken, 2018 yılının ilk kulübü hizmet vermeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir