Kayseri Haber / Gündem / Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Evlatları Recep Örs’ün böbrek üstü kanser hastalığı nüksetmesinden dolayı perişan olan aile Recep bebeğe 15 yılın sonunda tüp bebek yöntemiyle kavuştu. Recep bebeğin tedavisi için gerekli olan ve kutusu 10.000 € olan ilaçları ABD’den getirebilmek için tüm Türkiye’de yardım kampanyası başlatıldı.

Kayseri’de ikamet etmekte olan Erdem ve Hanife Örs çiftinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep Safa isimli çocukları 2.5 yaşında böbrek üstü kansere yakalandı. Yaklaşık olarak 1.5 yıldır Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tedavi altında olan Recep bebeğin hastalığı tekrardan nüksetti.

Tedavi için gerekli olan ve Amerika’dan getirilmesi gereken “Dinutuximab Beta” isimli ilacı araştırmaya başlayan aile, ilacın kutu fiyatını görünce çaresiz kaldı. İlacın kutu fiyatının 10.000 € olması ve 15 kutu gerekmesi sebebiyle aile tüm Türkiye’ye yardım çağrısında bulundu.

Baba Erdem Örs, “20 yıllık evliyim, 20 yıllık evliliğimizde 15 yıl boyunca çocuğumuz olmadı. 15 yıl sonra 4. tüp bebek denemesiyle bir tane oğlum oldu. Çocuğumuz 2 buçuk yaşında kanser hastalığına yakalandı. Böbrek üstü kitlesi tanısı konuldu. Tanı konulduktan sonra tedaviye başladık ve 1 buçuk yıldır da tedavi görüyor Erciyes Üniversitesinde. Yalnız bütün tedaviler yapıldı. Doktorumuz her şeyi denedi ve hastalık tekrar nüksetti. Hastalığın nüksetmesinin ardından doktorumuz ‘Amerika’da bir ilaç var, bu ilacı getirtirsek oğlumuz Recep Sefa için iyi olacaktır’ dedi” ifadelerini kullandı.

“Yardım bekliyoruz”

Yetkililerden ve hayırsever vatandaşlardan yardım beklediklerini ifade eden Örs, “Biz de ilacı araştırdık, devletimizin karşılamadığını öğrendik. Kendi imkanlarımızla alalım dedik, maddi gücümüz yeterli gelmedi. O yüzden yardım kampanyası başlatıyoruz. İlacın bir kutusunun fiyatı 10 bin euro. 15 kutu kullanacağız ve toplam maliyeti 150 bin euro yapıyor. Valilikten ve Sağlık Bakanlığından gerekli izinleri aldık, ilacı kullanmamızda herhangi bir sakınca yok. Ama sadece Türkiye’ye getirtmemiz gerekiyor. O yüzden de yardım kampanyası başlattık. Devletimizden, hayırseverlerimizden yardım bekliyoruz. Yardımda bulunmak isteyenler Ziraat Bankasından açtırdığımız hesaba göndererek yardımda bulunabilirler” şeklinde konuştu.

Anne Hanife Örs ise gözyaşları içerisinde, “Çocuklar bu ilaçlar yüzünden yitip gitmesin. Devlet büyüklerimizden yardım bekliyoruz” dedi.
Baba Erdem Örs, başlatılan yardım kampanyasına destek olmak isteyenlerin Recep Safa Örs adına açılan Ziraat Bankasının 89998552-5001 numaralı hesabına yardımda bulunabileceklerini sözlerine ekledi.

Sağlık Bakanlığı ve valilikten gerekli izinleri alınan yardım kampanyası tüm Türkiye’den destekçilerini bekliyor. 2.5 yaşındaki küçük çocuğun hayata tutunması için buna ihtiyaç var…

Ziraat Bankası Yardım Kampanyası IBAN No : 89998552-5001

 

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir