$ DOLAR → Alış: 6,04 / Satış: 6,06
€ EURO → Alış: 6,73 / Satış: 6,76

Ramazan Ayı Hurma Satışı Yapan Esnafların Yüzünü Güldürdü!

Ramazan ayına girmemizle birlikte ,hurma satışlarında meydana gelen artış bu işin ticaretini yapan insanların yüzünü güldürüyor. 1 Ay boyunca iftar sofralarının vazgeçilmezi olarak ön plana çıkan hurmanın satışı yoğun miktarda gerçekleşecek gibi duruyor.

Ramazan Ayı Hurma Satışı Yapan Esnafların Yüzünü Güldürdü!
  • 02.06.2017

Ramazan’a girmemizle birlikte iftar sofralarında vazgeçilmez olarak ön plana çıkan hurmaların da satışı çok yüksek ölçüde artış gösterdi. Ramazan ayının ilk haftasını tamamlamaya sayılı günler kalırken, iftar sofralarında asla vazgeçilmez olan hurma satışlarında da artış meydana geldi.

8 yıldır esnaf olarak çalışma hayatına devam eden Ahmet Diyarbekirli Ramazan ayının girmesiyle birlikte hurma satışlarında çok büyük yoğunluğun varlığından bahsetti. Sağlık açısından da faydasının çok büyük ölçüde olduğu hurmanın vatandaşların tercihi olduğunu ileten Diyarbekirli, Hurmaların direkt olarak Medine’den ithal edildiğini, meşruk, mebrum, acvei sugai ve yaş hurma çeşitlerinin mevcut olduğunu dile getird.

Ramazan’ın başlamasıyla birlikte hurma satışlarında yoğunluk yaşandığını bir kez daha belirten Diyarbekirli, Ramazan’da genel olarak vatandaşların tercihinin ilk sırasında hurmanın 2. sırasında ise tatlının yer aldığını dile getirirken, hurmanın sağlığa çok faydalı olduğunun bilimsel anlamda da kanıtlandığını söylerken, Her bütçeye uygun hurmanın dükkan dahilinde yer aldığını aktardı.

Hurma fiyatlarının 15 TL ila 80 TL arasında değişim gösterdiğini dile getiren Diyarbekirli, 8 yıldır bu işle uğraşıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ