$ DOLAR → Alış: 5,57 / Satış: 5,60
€ EURO → Alış: 6,19 / Satış: 6,21

Portekiz’e Gayrimenkul Yatırımında Türkiye 3. Sırada Yer Alıyor!

Türk yatırımcılarının Portekiz’e 2013 yılından günümüze kadar yapmış olduğu toplam yatırım 300.000.000 €’yu geçerken, son dönemde konut alımları da artış göstermeye başladı. Son 2 yılda 200’ü geçkin Türk aile Portekiz üzerinde konut sahibi oldu.

Portekiz’e Gayrimenkul Yatırımında Türkiye 3. Sırada Yer Alıyor!
  • 25.05.2017

Paladin Yatırım’ın kurucu ortağı olan Murat Coşkun, Portekiz’in, diğer AB ülkelerine kıyasla çok daha makul bir yatırım karşılığında oturma iznini verdiğini iletti. 500.000 € değerinde gayrimenkul satın almak ve yılda 7 gün kalmak oturma izni için aranan şartlar arasında bulunuyor.

30 yıldan eski, kentsel dönüşüme uygun konutlar ve diğer mülklerde ise bu yatırım değeri 350.000 €’ya kadar düşebiliyor.

Konuttan ziyade, Global Holding’in yolcu ve Yıldırım Holding’in yük limanlarına yapmış oldukları yatırımların da bu rekor yatırım katkılarına çok büyük ölçüde etkisi olduğunu ileten Coşkun, özellikle turizm alanına Portekiz üzerinde de yatırım yapma arzusunda olan şirketlerin, bunlarla sınırlı bir şekilde bulunmadığını vurguladı.

Portekiz’in son yıllarda Avrupa gayrimenkul pazarına en yüksek getiri kazandıran ülkeler arasında yer aldığını vurgulayan Coşkun, Portekiz’de, hem kiranın hem de prim potansiyeli birlikteliğinde sahip olunan mülklerin yıllık kira getirisinin evin bulunduğu bölgeye göre değişiklik gösterdiğini ve bununla beraber yıllık olarak ortalama %4 oranında getirisi olduğunun altını çizdi.

Tüm dünyadaki gayrimenkul sektörüne hız kazandıran ve canlılık katan Çin uyruklu yatırımcılar, Portekiz’de de konuta yatırım yapan ülkeler arasında ilk sırada kendilerini gösteriyorlar. Çinlileri ise 2. sırada Brezilya takip ederken, 3.sırada Türkiye kendini gösteriyor.

Portekiz’in başkenti Lizbon’da kentsel dönüşüm projelerinin devamlılığı hakkında bilgi veren Coşkun, son aylarda özellikle bu gayrimenkullere yapılan yatırımların artış gösterdiğine değindi.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ