$ DOLAR → Alış: 5,34 / Satış: 5,36
€ EURO → Alış: 6,09 / Satış: 6,11

PÖH’ler Afrin’den Kayseri’ye Dönüş Yaptı!

Afrin’de görev yapan özel harekat polisleri Kayseri’ye geldi.

PÖH’ler Afrin’den Kayseri’ye Dönüş Yaptı!
  • 15.05.2018

Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, Afrin sınırlarında yapılmakta olan Zeytin Dalı Operasyonu çerçevesinde görevlerini yapan ve Kayseri’ye geri dönüş sağlayan 22 özel harekat polisini ziyaret etti.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nce Suriye’nin Afrin bölgesinde gerçekleştirilmekte olan Zeytin Dalı Operasyonu’na katılımlarını gerçekleştiren, Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürlüğü’nde görev yapmakta olan 22 polis memuru, Kayseri’ye geri dönüş sağladı.

Kayseri Valisi Süleyman Kamçı’da, Özel Harekat Şube Müdürlüğü’ne bir ziyaret düzenleyerek, operasyona gönüllü olarak katılım gerçekleştiren 22 polisi ziyaret ederek, sohbet etti.

Ziyarette konuşma yapan Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, Afrin’de kahramanca çarpışan değerli özel harekat polislerinin dönüşünde kendilerine Hoş geldin dediklerini, Özel harekat polislerinin ve jandarmalarının Afrin’e gönüllü olarak gittiklerini ve 22 kişinin öngörüldüğünü, bu 22 kişinin de gidip, kahramanca geri döndüğünü dile getiren Kamçı, giderken hepsinin de şehit ve gazi olmayı göze alarak gittiklerini de vurguladı.

Aynı zamanda Kamçı, Geri döndüklerini ama herhangi bir ihtiyaç durumunda polisin ve jandarmanın her daim hazır olduğunu, kendilerine teşekkür ettiğini, onların medarı iftiharlarımız olduklarını, görevlerini layıkıyla yaptıklarını iletti.

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürlüğü’nde görev yapan komiser yardımcısı Kemal Akbal ise, operasyonda yaşadıklarını ileterek, sadece kendi şubelerinin değil tüm arkadaşların gönüllü olduğu için herkesin bu görevin bilincinde olduğunu, askerlerle de komutanlarda da çok güzel uyum yaşandığını belirtti.

İlk 1 ay hava şartlarının kendilerini çok zorladığını ileten Akbal, Burseya dağına çıktıklarını, arazide kaldıklarını ve kendilerine verilen köyleri tuttuklarını dile getirdi. Çok fazla olay yaşandığını ama kimsenin geri çekilmediğini de gururla söyleyerek sözlerini noktaladı.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ