Kayseri Haber / Medya / Payidar Tüfekçioğlu Son Yolculuğuna Kalabalık Cenaze Merasimiyle Uğurlandı!

Payidar Tüfekçioğlu Son Yolculuğuna Kalabalık Cenaze Merasimiyle Uğurlandı!

Törene katılım gerçekleştiren Kültür ve Turizm Bakanı Avcı ise, her sanatçının hayata gözlerini yummasının üzücü olduğunu, ama böyle farklı yönleri bulunan ve değerli sanatçıların hayatını kaybetmesinin birkaç sanatçıyı kaybetmenin üzüntüsüyle eş değer olduğunu iletti.

Seslendirme sanatçısı ve oyuncu kimliğiyle ön plana çıkan merhum Payidar Tüfekçioğlu için Kerem Aydınlar Camii’nde bir cenaze töreni yapıldı. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde meydana gelen veda töreninin sonrasında ise Tüfekçioğlu’nun cansız bedeni tabut içerisinde yakınları ve sevdiklerinin korteji eşliğinde camiye getirildi.

Cenaze törenine, meşhur sanatçının eşi Mine Tüfekçioğlu, kızı Tılsım Tüfekçioğu, Kültür ve Turizm Bakanı Avcı, oyuncu kimliğiyle kendini gösteren ve büyük bir hayran kitlesi bulunan Kenan İmirzalıoğlu, Usta oyuncu Musa Uzunlar, tiyatrocu arkadaşları ve çok sayıda seveni katılım gerçekleştirdi.

Sanatçının eşi Mine Tüfekçioğlu, taziyeleri gözü yaşlı bir şekilde kabul ederken, Sevenleri ise sanatçının mezarı başında gözyaşlarına boğularak Allah’a dua ettiler. Sanatçı için öğlen namazına müteakip cenaze namazının ardından helallik istendi.

Çok farklı yönlerini olan sanatçıları kaybedince birkaç sanatçıyı kaybetmenin hüznüyle eş değer bir acı yaşadığına değinen Bakan Avcı, tüm aileye, sevenlerine ve sanat camiasına baş sağlığı dilediğini iletti.

İlginizi Çekebilir

Saba Tümer Şok Geçirdi!

Ünlü sunucu Saba Tümer'in eski eniştesi Hasan Yamaç, İzmir Çeşme'de silahla kendi kafasına ateş etti ve intihar girişiminde bulundu. Hasan Yamaç, hastaneye kaldırıldı ve tedavi altına alındı. Şuanda hayati riski devam ediyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir