$ DOLAR → Alış: 5,54 / Satış: 5,56
€ EURO → Alış: 6,14 / Satış: 6,16

Otizm Farkındalık Ormanı’na 1000 Fidan Dikildi!

Kayseri Orman Bölge Müdürlüğü, Otizm Farkındalık Ormanı’na 1000 adet fidan dikildiğinin altını çizdi.

Otizm Farkındalık Ormanı’na 1000 Fidan Dikildi!
  • 29.04.2017

Kayseri Orman Bölge Müdürlüğü tarafınca gerçekleştirilen açıklamada, Tüm dünyada otizm konusuna dikkat çekmek, otizmle ilgili var olan tüm sıkıntı ve problemlere çözüm üretebilmek amacıyla, Birleşmiş Milletler aracılığıyla 2 Nisan 2008 tarihinde, Dünya Otizm Farkındalık Günü olarak ilan edildiğini, Nisan ayı boyunca tüm dünyada otizm konusunda bilinçlendirme ve farkındalık çalışmalarının yapıldığını açıkladı.

Bu çerçevede, Yozgat Orman İşletme Müdürlüğü ve Yozgat Kamu Hastanaleri Genel Sekreterliği işbirliği birlikteliğinde Yozgat İli merkez İlçe Çalatlı Köyü Cinli Kavak’da 30 dekar alana Otizm Farkındalık Ormanı’nın inşa edildiği iletildi.

Yozgat Orman İşletme Müdürlüğünü temsilen A.T.M, Şefi olan Yunus Ünal, Yozgat Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği Müdürü Opr.Dr. İsmail Kurca, Tarımsal Kalkınmayı Destekleme Müdürü Selim Türker, otizmli gençler, çocuklar ve bu çocukların, gençlerin aileleri katılım gerçekleştirdi.

Otizm Farkındalık Ormanı’na 500 tane Karaçam ve 500 tane Sarıçam olmak üzere toplam olarak 1000 fidan dikildi ve ağaçlandırma çalışmaları tamamlandıktan sonra, otizmli çocuklar ve aileleri, ve orada yer alan fidan diken herkes ayrıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ