$ DOLAR → Alış: 5,57 / Satış: 5,60
€ EURO → Alış: 6,19 / Satış: 6,21

Öğrenciler Eski Oyunlar Sayesinde Teknoloji Bağımlılıklarını Terk Ediyorlar!

Öğrenciler, eski oyunlarla birlikte teknoloji bağımlılığından kendilerini soyutluyorlar.

Öğrenciler Eski Oyunlar Sayesinde Teknoloji Bağımlılıklarını Terk Ediyorlar!
  • 19.03.2018

Kayseri OSB Teknik Koleji tarafından düzenlenen “Çık Dışarıya Oynayalım” projesiyle öğrencilere eski oyunlar oynatılıyor. Bu sayede öğrencilerin bir anda olsa teknoloji bağımlılığından uzak durması sağlanıyor.

Kayseri OSB Teknik Koleji tarafından koordine edilen bu proje, her hafta çarşamba günleri okulun bahçesinde düzenleniyor. Bir araya gelen öğrenciler, nostaljik şarkılar eşliğinde birdirbir, seksek, yakar top ve beştaş gibi çeşitli oyunlar oynuyorlar.

Eğlenceli vakit geçiren öğrenciler, etkinlik boyunca cep telefonlarını kesinlikle kullanamıyorlar. Kayseri OSB Teknik Koleji’nde öğretmenlik yapmakta olan bireylerde öğrencilere eşlik ederek çok eğlenceli vakitler altına imza atıyor.

Proje hakkında birtakım bilgilendirmelerde bulunan Kayseri OSB Teknik Koleji Müdürü Durmuş Payas, yaklaşık olarak 5 ay önce kurdukları özel teknik kolejinin öğrencilerini kaynaştırarak bir araya getirmeyi sağlamak ve teknolojinin zararlı kısımlarından kısmende olsa uzaklaştırmak amacı güderek gerçekleştirdikleri bu söz konusu projeyi uygulamaya koyduklarını vurguladı.

Öğrenciler tarafından kabul gören bu projenin kabulünün devam ettirilmesini istediklerini ve çocukların bu tarz nostaljik şeylere aç olduklarını iletti. Bilgisayarın ve cep telefonunun mutlaka kullanılması gerektiğini ileten Payas, ama bunların olması gerektiği gibi kullanılmasının lazım geldiğini, öğrencilerin sosyal medya bağımlısı olarak olumsuz kullandıklarını, bu proje kapsamında bu zarardan uzaklaşmalarını sağladıklarını ekleyerek sözlerini tamamladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ