$ DOLAR → Alış: 5,34 / Satış: 5,36
€ EURO → Alış: 6,09 / Satış: 6,11

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi’nde Çanakkale Ruhu Aktarıldı!

NNYÜ aracılığıyla 102. yılında Çanakkale Ruhu adında bir konferans düzenlendi.

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi’nde Çanakkale Ruhu Aktarıldı!
  • 10.03.2017

Süleyman Çetinsaya Kültür Merkezi içerisinde gerçekleştirilen, öğretim elemanlarıyla öğrencilerin çok yoğun miktarda ilgi ve alaka göstermiş olduğu konferansa, ERÜ Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü Okutmanı Ahmet Nedim Kilci konuşmacı olarak katılım gerçekleştirdi.

Saygı duruşu ve İstikbal Marşı’nın okunmasının sonrasından kürsüye çıkan okutman Kilci, Çanakkale Savaşı kapsamında Mehmetçiğin çekmiş olduğu derdi ve çileyi ruhlarda hissederek, Çanakkale şehitlerinin bu vatan için neler yaptıklarını anlamaya çalışarak konferansa başladı.

Çanakkale ruhunun çok uzun zamandır Türk insanını dimdik ayakta tuttuğunu ve bu kapsamda yeni nesillere bunun aktarımının yapılmasının çok büyük önem arz ettiğini aktaran Kilci, Çanakkale’ye gidenler için çok güzel yaptıklarını, gitmeyenler için ise kesinlikle gitmeleri gerektiğini aktardı.

Çanakkale’ye hediyelik almaya, eşinizle gezmeye, Facebook’a albüm oluşturmak için gidilmemesi gerektiğini bu ruhu anlamak için gidilmesi gerektiğini aktardı.

Slayt gösterileri aracılığıyla Çanakkale şehitliklerini ve Çanakkale Zaferinin tarihi sürecini aktaran Kilci, Çanakkale savaşının en yaşlı gazisi olan, Hüseyin Kaçmaz’ın, “Memleketimin toprağı döşek, gökyüzündeki ay ve yıldızlar yorgan, taşı ise yastık oldu” sözlerini hatırlattı. Memleket sevdasının kesinlikle hiçbir şekilde yaşa müteakip bir şey olmadığını aktardı.

Konferans sonunda NNYÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Onur Gözbaşı aracılığıyla günün anısı için Ahmet Nedim Kilci’ye plaket takdim edildi.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ