$ DOLAR → Alış: 5,54 / Satış: 5,56
€ EURO → Alış: 6,14 / Satış: 6,16

Necmettin Erbakan’ın Evet Afişleri Kaldırıldı, “Beni AKP’nin günahlarına alet etmeyin” Afişleri Asıldı!

Anayasa değişikliği teklifine yönelik 16 Nisan 2017 tarihinde yapılacak olan referandumun öncesinde, Kayseri üzerinde bazı bölgelerde yer alan sokak lambası direklerine asılan ve eski Saadet Partisi Genel Başkanı Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın fotoğrafının ve isminin bulunduğu “EVET” afişleri, partinin yaptığı şikayet ardından kaldırıldı.

Necmettin Erbakan’ın Evet Afişleri Kaldırıldı, “Beni AKP’nin günahlarına alet etmeyin” Afişleri Asıldı!
  • 13.04.2017

Daha hızlı kalkınma için Başkanlık sistemini mecburi görüyoruz yazısının ve altında Prof. Dr. Necmettin Erbakan damgasının ve fotoğrafının yer aldığı söz konusu afişlerin yerine Erbakan’ın “Beni AKP’nin günahlarına alet etmeyin” ifadesinin yer aldığı afişler asıldı.

Sosyal medya hesabı üzerinden Erbakan fotoğrafının bulunduğu afişin paylaşımını yapan Arıkan, İstismar edilmedik hiçbir şey bırakmadıklarını, bu yapılanın ahlak yoksunluğu olduğunu ve istismar edilen insanın AKP’yi siyonizmin en büyük hizmetkarı ilan ettiğinin altını çizdi.

Saadet Partisi, Kocasinan 2. İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’na da başvurarak, söz konusu afişlerin kaldırılmasını istedi. Seçim Kurulu’na, Saadet Partisi Kayseri İl Başkanı Mahmut Arıkan imzasıyla yapılan başvuru dilekçesinde şu ifadelere yer verildi:

“Partimizin Genel Başkanı iken vefat eden Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın adı ve partimize ait rozet ile çekilmiş fotoğrafını kullanmak suretiyle bölgenizdeki pek çok noktaya logosuz, isimsiz ve kim tarafından asıldığı belli olmayan pankartlar asılmıştır. Hukuka ve ahlaka aykırı olarak asılan bu izinsiz pankartların bir an önce kaldırılması için gerekli işlemlerin yapılmasını saygıyla arz ve talep ederiz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ