Kayseri Haber / Teknoloji / Müslümanlar İçin Alternatif 5 iPhone Uygulaması!

Müslümanlar İçin Alternatif 5 iPhone Uygulaması!

Ramazan’a girmemizle birlikte tüm dünya üzerinde olduğu gibi Türkiye’de de Müslümanlar internette İslam ile ilgili kaynaklara daha fazla erişim sağlıyorlar. Oruçla ilgili soruların zirve yaptığı Ramazan ayında, dini bilgiler için başvuruların sayısı hiç az değil. En çok aranan bilgilerin arasında da Ezan vakitleri, iftar saatleri, sahur saatleri yer alıyor.

Sahur ve iftar vakitlerini gösteren imsakiyeler artık sadece dağıtılan A4 reklam kağıtlarında bulunmuyor. Müslümanlar sahur ve iftarı aynı zamanda yalnızca cami minarelerinin şerefelerindeki ışıklarla okunan ezandan veya televizyon takip etmiyor.

Akıllı telefon uygulamaları ezan vakitlerine yönelik bilgi aktarımı yaptığı gibi, sonraki vakte kalan süreyi, tüm ayetleri, hadisleri ve duaları kullanıcısına sunuyor. İşte Ramazan ayında Allah’ın emirlerini bir tek ekrandan inceleyip bunlar hakkında bilgi edinip ve yol alma arzusunda olanlar için kullanılan uygulamalardan Apple ekosistemi dahilinde bulunan 5 tanesi.

Namaz / Ezan Vakti – Diyanete ait olan bu uygulama görünüm olarak en iyilerinden birisi.

Ezan Vakti – Türkiye’de en çok kullanılan İslami yaşam yardımcısı uygulamalar arasında yer almaktadır.  Ücretli versiyonunun ücretsiz versiyona göre tek farkı reklam olmamasıdır.

Süleymaniye Takvimi –  İmsak vakti her Ramazan tartışma konusu olur. Süleymaniye Vakfı’nın Kur’an’daki ilgili vakit ayetleri ve hadislerin ışığında kutuplara gidip yapmış oldukları araştırmayla birlikte belirledikleri namaz vakitleri uygulama mevcut.

Kur’an Ezberleme – Her yıl Kuran’ı Kerim’in dünyada en çok okunduğu ay olarak ön plana çıkan Ramazan’da Kuran ezberleme uygulamasıyla bir ayeti 100 defa bile dinleme şansınız var.

Kur’an Çalış –  Adından da anlaşılacağı üzere tamamen Kuran-ı Kerim çalışmaları üzerine hedef almış bir uygulamadır. Artı olarak arkadaşlarınızla uygulama üzerinden toplu bir şekilde çalışma avantajınız da bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Maliye, Google’a Ağır Ceza Kesti!

Maliye Bakanlığı, Google'a Türkiye'deki reklam satış faturalarını İrlanda üzerinden kestiği ve bu nedenle vergi kaybına sebebiyet verdiği için 300.000.000 TL ceza kesti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir