$ DOLAR → Alış: 5,35 / Satış: 5,37
€ EURO → Alış: 6,10 / Satış: 6,12

MTTB Kayseri Şube Başkanı Akın Kaya: “Anayasa Değişikliğini Faydalı Buluyoruz”

Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) Kayseri Şube Başkanı olan Akın Kaya, devlet yönetiminde istikrar, siyaset kurumu kapsamında faaliyet fazlalığı ve ülkenin geleceği üzerinde kendi başına söz söyleyebilmesi adına yapılacak olan anayasa değişikliğini tamamen faydalı bulduklarının altını çizdi.

MTTB Kayseri Şube Başkanı Akın Kaya: “Anayasa Değişikliğini Faydalı Buluyoruz”
  • 28.03.2017

MTTB Kayseri Şubesi, yapılacak olan söz konusu anayasa değişikliği için bir basın açıklaması düzenledi. Şehir meydanında yapılan basın açıklamasında konuşma gerçekleştiren MTTB Kayseri Şube Başkanı Akın Kaya, yönetimde kararlılık, siyaset kurumunda işlerlik ve ülkenin geleceği için kendi başına söz söyleyebilmesi adına yapılan anayasa değişikliğini tamamen faydalı bulduklarını vurguladı.

10 yılda bir işlevselliğini kaybeden siyaset kurumunun sebebiyet vermiş olduğu maddi ve manevi krizin asıl sebebinin, hiç şüphe etmeden söylenebilir olduğunu, koalisyon dönemlerinin istikrarsız yönetimleriyle parlamenter sistemin hiç rasyonel olmayan uygulamaları olduğunu aktardı.

Söz konusu sistemin süregelen uygulamaların, Türkiye’yi potansiyel krizler, koalisyonlar ve darbeler ülkesi haline getirmiş olduğunu aktaran Kaya, Üstelik bununla beraber gerçekleştirilmiş olan her darbenin ülkenin demokrasi tarihine derin yaralar açmış olduğunu, darbeden dolayı yaşanan krizlerin ise Türkiye’yi çok derin uçurumlara itmiş olduğunu aktardı.

Bunun sistem sorunu olduğunu iddia eden Kaya, Mevcut olarak bulunmakta olan sistemin çıkmaz sokaklarının, Türkiye üzerinde çıkarları olan şer odakları ve yerli vesayet odaklarına cesaret verdiğini belirtti. Türkiye’nin mevcut sistemi değiştirme konusunda çok önemli bir noktaya gelmiş olduğunu belirten Kaya, 16 Nisan’da sandık başına gidilecek olduğunu belirtti

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ