$ DOLAR → Alış: 5,32 / Satış: 5,34
€ EURO → Alış: 6,05 / Satış: 6,08

Memur ve Emekli Maaşlarında Temmuz Zamı Tamamen Netleşti!

Memur ve emekli maaşlarının Temmuz ayına yönelik alacağı zamlar, 3 Temmuz 2017 tarihinde net bir şekilde kuruşu kuruşuna açıklanacak.

Memur ve Emekli Maaşlarında Temmuz Zamı Tamamen Netleşti!
  • 01.07.2017

Memurlara ve emeklilere uygulanacak olan 2017 Temmuz zammı 03.07.2017 Pazartesi günü tamamen netleşecek ve zam konusunda son nokta koyulacak. 6 aylık enflasyon oranları; SSK ve Bağ – Kur emeklilerinin zam oranını, memurların ve memurluktan emekli olmuş bireylerin %4 oranında artışa ilaveten alacağı farkı tamamen netleştirecek.

Ortalama olarak 11.500.000 emeklinin, 3.000.000’u geçkin de memurun yer aldığı ülkemizde Temmuz ayında uygulanacak olan zam için geri sayım başlatıldı. 3 Temmuz 2017 Pazartesi günü, hem memurların hem de emekli bireylerin maaşlarında meydana gelecek olan artış tamamen netlik kazanacak ve detaylar paylaşılacak. Türkiye İstatistik Kurumu aracılığıyla açıklanacak olan Ocak – Haziran ayları arasında meydana gelen enflasyon verileriyle; SSK ve Bağ – Kur emeklileri Temmuz ayına yönelik zam oranını, memurlar ve memur emeklileri de %4 zamlarına olan eklenecek farkı öğrenecekler.

Ocak – Haziran dönemine ilişkin enflasyon yani TÜFE hangi oranda çıkarsa, SSK ve Bağ – Kur emeklilerinin Temmuz zammı tam olarak o kadar olacak. enflasyon eğer yapılan tahminlere göre %6,48 oranında meydana gelirse, emeklilerin maaşına bu oranda artış sağlanacak. Memurlar ve memur emeklilerine ise Ocak – Haziran dönemine ilişkin enflasyon, alınacak olan farkı gösterecek. %3’ü aşan bölüm enflasyon farkı olarak ön plana çıkacak. Ocak – Haziran dönemine yönelik enflasyon eğer %6,48 oranında çıkarsa, maaşlara %4’lük zammın üzerine aynı zamanda bir de %3,48’lik bir zam uygulanacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ