$ DOLAR → Alış: 5,34 / Satış: 5,36
€ EURO → Alış: 6,09 / Satış: 6,11

Memduh Büyükkılıç: “Milletimizin Başı Sağ Olsun”

Mardin – Diyarbakır karayolunun Mazıdağı yol ayrımı üzerinde, sabah güvenlik güçlerinin mayın taraması yaptığı esnada, PKK’lı vatan haini teröristler tarafından yerleştirilmiş olan el yapımı patlayıcının (EYP) infilak etmesinin sonrasında şehit düşen Kayserili Jandarma Uzman Çavuş Mahmut Yıldırım, dün öğle namazına müteakip Kalemkırdı Camii’nde düzenlenen törenle birlikte dua ve tekbirler eşliğinde Kayseri Garnizonu Hava Şehitliği sınırları içerisinde toprağa verildi.

Memduh Büyükkılıç: “Milletimizin Başı Sağ Olsun”
  • 17.03.2017

Şehit için düzenlenen törene katılımlarını gerçekleştiren, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyük Kılıç, “Milletimizin Başı Sağ Olsun” diyerek, Türk milletinin, ülkeyi bölme arzusu yaşayanlara karşı göstermiş olduğu kararlığı ve inancı asla hiçbir gücün yıkamayacak olduğunu aktardı. Hangi terör örgütü, arkalarında hani güç mevcut olarak bulunuyorsa bulsun, kalleş ve alçak bir şekilde Türkiye’nin bölünmez olan bütünlüğüne kast etmekte olan düşmanların helak edilecek olduğunun altını çizen Memduh Büyükkılıç, şehit yakınlarına, “Sizlerin acısı, bizim acımızdır.” dedi. Acılarını yürekten paylaştıklarının altını çizen Büyükkılıç, vatan evlatlarının yine bu vatan için şehadet şerbetini içip, en güzel mevki şehitlik mertebesine ulaştığını aktardı.

Geride bırakılan en değerli varlıkları olan şehit yakınlarına, şehidin devlete, millete birer emaneti olduğunu belirtti. Şehit yakınlarına her saniye ve her dakika sahip çıkacak olduklarına değinen Memduh Büyükkılıç, ağlayan şehit yakınlarına baş sağlığı diledi ve ağlamamaları için teselli etti.

Tören kapsamında şehidin 2 yaşındaki oğlunun, babası toprağa defnedilirken asker selamıyla onu uğurlaması yürükleri burktu ve gözyaşlarını bir kez daha indirdi.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ