$ DOLAR → Alış: 5,34 / Satış: 5,36
€ EURO → Alış: 6,09 / Satış: 6,11

Melikgazi’de 10.500 Çam Fidanı Toprağa Dikildi!

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi olarak çevreci ve çevre dostu bir belediye olarak günyüzüne çıktıklarını ve her etkinlik ve yatırım da bunu kanıtlamış olduklarını vurguladı. 2017 yılı ilkbahar dönemi fidan dikim çalışmalarının büyük bir hızla devam etmekte olduğunun altını çizdi.

Melikgazi’de 10.500 Çam Fidanı Toprağa Dikildi!
  • 28.03.2017

Büyük ölçekli ve çok amaçlı bir Botanik park inşası yapacaklarını belirten Büyükkılıç, bu parkın inşasına daha şimdiden başlamış olduklarının altını çizdi. 20 Mart 2017 tarihinde Nuh Mehmet Baldöktü Anadolu Lisesiyle başlatılan ve ardından ise Mehmet Cemile Oğulcuklu İlköğretim Okulu ile birlikte son bulunan çam fidanı dikimiyle toplam olarak 21 adet okulun kendini gösterdiği çalışmalarda toprağa dikilen fidan sayısı 10.500 olarak gün yüzüne çıktı.

Melikgazi ilçe sınırları içinde 720 farklı parkın bulunduğunu ve bunun yanı sıra aynı zamanda Hisarcık, Kıranardı, Gesi, Mimarsinan tarzında doğal yeşil alanların kendini gösterdiğinin altını çizen Büyükkılıç, bundan dolayı Melikgazi’nin sınırlarının yeşil bitki örtüsüyle çevrelenmiş olduğunu belirtirken bu yeşil bitki örtüsünün doğal yollarla elde edildiğine dikkat çekti.

Melikgazi Belediyesi Olarak her yıl düzenli bir şekilde ilkbahar ve sonbahar zamanlarında fidan dağıtımı yaptıklarını belirten Büyükkılıç, Melikgazi’nin daha yeşil bir yer haline gelmesini bu şekilde sağlamakta olduklarını aktardı.

Her yıl ise düzenli olarak 60.000 ila 70.000 arasında yapraklı ve çam türü fidanı toprakla buluşturduklarını belirten Büyükkılıç, bağ ve bahçe bulunsun diye meyve fidanları dağıttıklarını da belirtti.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ