$ DOLAR → Alış: 6,04 / Satış: 6,06
€ EURO → Alış: 6,73 / Satış: 6,76

Melikgazi 52 Şehirden Daha Büyük!

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, TÜİK tarafından yayınlanan 2017 yılı nüfus verileri kapsamında Melikgazi nüfusunun 52 şehrin merkez nüfusundan daha yüksek olduğunu dile getirdi.

Melikgazi 52 Şehirden Daha Büyük!
  • 01.02.2018

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, TÜİK tarafından gerçekleştiirlen Adrese Dayalı Nüfus Sayım sonuçlarının 2017 yılı verilerinin açıklandığı ve bu kapsam dahilinde Melikgazi ilçe nüfusunun Türkiye genelinde yer alan 52 şehirden yüksek bir şekilde 562,398 kişi olduğunu iletti.

Kayseri’nin Anadolu’nun her geçen gün değeri artan hızla gelişen değeri olduğunu, her türlü mali, ticari, üretimi ve alışveriş merkezleriyle birlikte bölgenin şehri olarak hizmet verdiğini sözlerine ekleyen Memduh Büyükkılıç, Kayserinin her yönüyle büyümekte olan, planlı ilerleyen tamamen sistemler doğrultusunda genişleyen bir şehir olduğunu vurguladı.

Örnek ve referans gösterilmekte olan ve 1998 yılından itibaren yapılan yerel yönetim çalışmalarıyla takdir toplayan Kayseri’nin ilçesi olarak ön plana çıkan Melikgazi’nin toplam nüfusunun 562,398 olarak belirlendiği, 5 merkez ilçesi bulunan Büyükşehir merkezin nüfusunun 1.376.722 olduğu, bu kapsamda da büyükşehir sınırlarının içerisinde en yüksek nüfusa sahip ilçenin de Melikgazi olarak ön plana çıktığı Büyükkılıç tarafından iletilen bilgilerdi.

2017 nüfus bilgilerini inceleme altına aldıklarında, 52 tane şehrin merkez nüfusundan çok daha fazla nüfusları olduklarının altını çizen Büyükkılıç, Melikgazi İlçesine dolayısıyla da Belediye hizmet alanına her geçilen gün çok katlı binaların ve sitelerin inşaatının yapılmasından, her geçen gün gelişmekte olduğundan nüfus ve bununla birlikte hizmetlerinde alanının genişlediğini vurguladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ