Kayseri Haber / Gündem / Mardin Şehidinin Talas’ta ki Babaevine Ateş Düştü!
MARDİN-DİYARBAKIR KARAYOLUNDA PKK'LI TERÖRİSTLER TARAFINDAN YOLA DÖŞENEN EL YAPIMI PATLAYICININ İNFİLAK ETMESİ SONUCU ŞEHİT OLAN UZMAN JANDARMA KIDEMLİ ÇAVUŞ MAHMUT YILDIRIM'IN BABAEVİNE ATEŞ DÜŞTÜ. (ALİ GÖÇ/KAYSERİ-İHA)

Mardin Şehidinin Talas’ta ki Babaevine Ateş Düştü!

Şehidin annesi olan Selma Sevim Yıldırım, Oğlundan için “Mahmut, ben sana nasıl dayanacağım” diyerek gözyaşlarını akıttı.

Mardin – Diyarbakır karayolu üzerinde PKK’lı hain teröristler aracılığıyla yola döşenmiş olan El yapımı patlayıcının (EYP) infilakı sonucunda şehitlik mertebesine ulaşmış olan 2 askerde biri Uzman Jandarma Kıdemli Çavuş Mahmut Yıldırım’ın yürekleri yakan haberi, Kayseri’nin Talas ilçesi sınırlarında bulunan Yenidoğan Mahallesi’nde oturan babaevine ulaştı. Acı haberi duyan aile yakınları ve akrabaları eve hızlı bir şekilde fiderken, apartmanın her yeri Türk bayraklarıyla donatıldı.

Askeri yetkililer aracılığıyla eve getirilen acı haber şehit annesi Selma Sevim Yıldırım’ın yürekleri yakan o sözüyle gözyaşı döktü:  “Mahmut, sana nasıl dayanacağım” diyerek gözyaşı döken annenin, şehit olan oğlunun evli olduğu ve 1 tane de çocuğunun olduğu öğrenildi.

El yapımı patlayıcı (EYP) sonucu vatan uğruna şehit olan Mahmut Yıldırım’ın acı haberi babaevine ateş düşürdü. Mahalle sakinleri, şehitin yakınları ve akrabaları haberi alır almaz, eve akın ettiler. Anne Selma Sevim Yıldırım haberi aldıktan sonra yürek burkan sözlerle, herkesin yüreğini yasa, acıya boğdu.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir