Kayseri Haber / Eğitim / Liseli Öğrenciler Yaptıkları Afrin Gösterisiyle Duygulandırdılar!

Liseli Öğrenciler Yaptıkları Afrin Gösterisiyle Duygulandırdılar!

Şeker Anadolu Lisesi Afrin’de devam ettirilmekte olan Zeytin Dalı Operasyonu sonucunda Türk Bayrağı’nın sonsuza dek göklerde kalması ve dalgalanmasıyla birlikte sonuçlanan zaferin hemen ardından, Afrin üzerin de terör örgütleriyle yoğun mücadele içerisinde olan askerlerimiz için gösteri yaptı ve desteklerini bu şekilde iletti.

Şeker Lisesi’nin kariyer günlerine konuk olarak gelen ve öğrencilerle birlikte sohbet ortamına dahil olan Melikgazi Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, sohbetin hemen ardından Şeker Lisesi öğrencileri tarafından özenle hazırlanan “Yüreğimizle Afrin’deyiz” isimli gösteri ile Mehmetçiklere ve güvenlik mensuplarının tamamına moral ve destek sunmak için yapılan kareografiyi seyretti.

Saygı duruşunda bulunması ve hemen ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile start alan gösteri, okunan şiirlerin gösterisiyle birlikte devamlılığını sürdürdü. Okulda öğrenci vasfında yer alan toplam 700 öğrenci tarafından hazırlanan Türk Bayrağı ve “Afrin” yazılı kareografi ile muhteşem bir görüntü ile duygusal anların boy gösterdiği organizasyonda Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, bu kadar anlamlı ve güzel çalışmada emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

Başkan Büyükkılıç, Afrin’de vatanımız için korkusuz, çetin ve hırslı bir şekilde savaşmakta olan askerlerimize destekte bulunmak için yapılan  bu organizasyona yönelik, Afrin’de Anadolu halkının tek yürek ve tek beden olarak boy gösterdiğini, Türk milletinin gerektiği her zaman tarih yazabileceğini, Bunun bir kez daha gözler önüne serildiğini vurguladı.

Askerlere destekte bulunulması için yapılan bu kareografide duygulanmamanın kesinlikle elde olmadığını ileten Büyükkılıç, Öğrencilerin duygularının iletildiği tüm mektupların en kısa süre içerisinde askerlere iletilecek olduğunu da mutlulukla söyledi.

Başkan Büyükkılıç, öğrencilerle birer birer tebrik sohbeti yaparak, hatıra fotoğrafı çektirdi.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir