$ DOLAR → Alış: 6,04 / Satış: 6,06
€ EURO → Alış: 6,73 / Satış: 6,76

Kurban Bayramı Tatili Ne Zaman, Tatil Kaç Gün?

Kurban bayramına sayılı günler kalmasıyla birlikte en çok merak edilen sorulardan birisi ise Kurban Bayramı tatilinin kaç gün süreceği olarak ön plana çıkıyor. Sorunun cevabı bugün belli olurken, bayram üzerinden tatil konusuna yönelik Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve bakanlar, tatilin 10 gün olup olmayacağına yönelik bilgi aktarımında bulundular.

Kurban Bayramı Tatili Ne Zaman, Tatil Kaç Gün?
  • 14.08.2017

Tatil 10 gün sürecek mi sorusu iki farklı sektör tarafından en çok sorulan sorulardan biri olarak ön plana çıkıyor. Gerek turizm sektöründe yer alan bireyler, gerek iş dünyası, 10 günlük tatilin olup olmayacağını tartışıyor. Turizmciler 10 günlük tatil isteklerini iletirken, iş dünyası ise ille de “ihracat” diyor. Son kararı bu konuda Bakanlar Kurulu verdi. Bakanlar Kurulu 15 Ağustos 2017 tarihinde, Salı günü bir araya gelecek. Bakanlar Kurulu öncesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım, konuyla ilgili bir takım açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, turizm için 10 günlük tatile evet yanıtı verdi. Mevcut olarak yer aldığımız durumun müsait olması durumunda turizm açısından bu tatilin çok daha iyi olacağına dikkat çekti.

Antalya’da anlık olarak %80’lik doluluk oranının yakalandığına dikkat çeken Erdoğan, bununda turizm sektöründeki açığı hızlı bir şekilde kapanmasına sebep olacağına vurgu yapı. Salı günü gerçekleşecek Bakanlar Kurulu’nda, her şeyin daha net olacağını ifade etti.

Başbakan Binali Yıldırım ise, tatil konusunun Bakanlar Kurulu’nda konuşulacağını ve kararın kuruldan çıkacak olduğunu belirtti. Şahsi fikrini soran basın mensuplarına ise net bir açıklamada bulunmayan Yıldırım, yarına kadar sabredilmesi gerektiğini belirtti.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ise 10 günlük tatil konusundaki şahsi fikirlerini iletti. Antalya’dan milletvekili seçildiği için 10 günlük tatile evet diyeceğini vurgulayarak, Bakanlar Kurulu’nda verecek olduğu kararı kamuoyuyla paylaştı.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ise, ihracat  yönünden 10 günlük tatile olumsuz bir bakış açısı sergiliyor. Türkiye olarak tatilden daha çok çalışmaya, üretmeye ve ihracat yapmaya ihtiyaç duyulduğunu da sözlerine ekliyor.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ