$ DOLAR → Alış: 5,35 / Satış: 5,37
€ EURO → Alış: 6,10 / Satış: 6,12

KTO Meclis Başkanı Gülsoy, Avrupa’da Sistematik Türk Düşmanlığı’nın Var Olduğunu Belirtti!

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Meclis Başkanı ve Kuyumcular ve Sarraflar Derneği Başkanı Ömer Gülsoy, Hollanda’nın skandal yaratan söz konusu vermiş olduğu karara çok sert tepki gösterdi ve Avrupa’da sistematik bir Türk düşmanlığının var olduğunun altını çizdi.

KTO Meclis Başkanı Gülsoy, Avrupa’da Sistematik Türk Düşmanlığı’nın Var Olduğunu Belirtti!
  • 13.03.2017

Gülsoy, Avrupa üzerinde Türkler’e ilişkin referandum kampanyası yapma arzusunda olan bakanlara miting ve toplantı yasağının getirilmesinin, kabul edilemez bir barbarlık olarak nitelendirilecek olduğunu aktardı. Gülsoy, Bakanlara yapılan bu haksız tutumu kınadığını, Hollanda hükümetinin, uluslararası hukuka, siyasi nezaket ve dost bir ülkeye kesinlikle hiçbir şekilde yakışmayacak hareketler gerçekleştirdiğini belirtti. Konuşmaları dinleme amacı güderek gelen gurbetçilerin üzerine basınçlı su kullanarak müdahale edilmiş olduğunu aktaran Gülsoy, gurbetçilerin hain ilan edilmeye kalkışıldığını belirtti.

İşin aslına bakılacak olursa, Avrupa’da bir sistematik Türk düşmanlığının varlığının söz konusu olduğunu ve her fırsatta bunun belli edildiğinin altını çizen Gülsoy, bu oyuna gelinmeyecek olduğunu belirtti. Hem Almanya tarafından hem de Hollanda tarafından yapılmakta olan tutumun karşısında hiçbir şekilde eğilmeden, dimdik ayakta olduğumuzu ve bu şekilde durduğumuzu, güçlü irademiz sayesinde bu oyunu bozacak olduğumuzu herkesi bilmesi gerekir söyleşisinde bulundu.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ