$ DOLAR → Alış: 5,34 / Satış: 5,36
€ EURO → Alış: 6,09 / Satış: 6,11

Kreşte Bulduğu Altın Künyeyi Satan Kadına 4 Yıl 3 Ay Hapis Cezası Verildi!

Kayseri’de kreşte bulmuş olduğu altın künyeyi sarrafa sattığı yönünde iddia atılan 2 çocuğa annelik yapan görevli Zuhal Ü. (35) Beden bakımından kendisini savunma durumunda bulunmayan kişiyi yağmalama suçundan dolayı toplam olarak 3 yıl 3 ay hapis cezası aldı.

Kreşte Bulduğu Altın Künyeyi Satan Kadına 4 Yıl 3 Ay Hapis Cezası Verildi!
  • 03.03.2017

3. Ağır Ceza Mahkemesi kapsamında görülen dava kapsamında tutuksuz yargılanmakta olan Zuhal Ü. ve mağdur Ayşenur E.’nin (2) ailesinin avukatı katılım gerçekleştirdi. Çocuğun kolundan zorla altın künyeyi çalıp sattığı iddiası karşısında yargılanmakta olan Zuhal Ü. yapmış olduğu savunmada, Çocuğun kolundan asla künyeyi zorla almadığını, bu kapsamda da çocuklara zarar vermenin asla söz konusu olmadığını dile getirdi.

Çocukların her zaman kendisi kontrolünde ve beraberliğinde olduğunu aktaran Zuhal Ü. Ders bittikten sonra künyeyi yerde bulduğunu ve aldığını belirtti. Bu çerçevede künyeyi almasında olan sebebin ne olduğunu bilmediğini belirten Zuhal Ü, paraya ihtiyacı olmadığını da belirtti. Ardından künyenin elinde durmasını da istemeyen Zuhal Ü, bir anlık gaflete düşerek almış olduğu künyeyi sarrafa sattığını itiraf etti. Yaptığı olay karşısında pişman olduğunu belirten Zuhal Ü. beraat edilmesini istedi.

Mağdur ailenin avukatı ise yapmış olduğu savunmada, çocuğun kolunda kas yırtılması meydana geldiğini aktararak mağdurun ceza almasını istedi. Mahkeme heyeti tutuksuz yargılanmakta olan kadını Beden bakımından kendisini savunma direnci olmayan bireyi yağma suçundan toplam olarak 4  yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ