$ DOLAR → Alış: 6,04 / Satış: 6,06
€ EURO → Alış: 6,73 / Satış: 6,76

Kocasinan Belediyesi’nden Gemi Ehliyeti Sınavı!

Kocasinan Belediyesiyle Mersin Liman Başkanlığı’nın ortak bir şekilde gerçekleştirdiği Gemi Sevk ve İdare Belgesi sınavının 5.si düzenlendi. Sınava müracaat da bulunan toplam kişi sayısı 37 idi. Bu 37 kişi ilk olarak yazılı sınava tabi tutuldu ve yazılı sınavının ardından uygulamalı bir şekilde Kayseri Yamula Baraj Gölü’nde teknenin üzerinde sınava girdi. 

Kocasinan Belediyesi’nden Gemi Ehliyeti Sınavı!
  • 03.08.2017

İnsan odaklı çok sayıda çalışma yaptıklarını ve bu konular üzerinde çok baskın bir şekilde rol oynadıklarını ifade eden Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, eğitim sonucu verilecek olan sertifikaların Türkiye sınırlarının içerisinde kendini gösteren tüm iç sularda geçerli kılınabileceğini vurguladı.

Kocasinan’a yakışır ve çok daha iyi bir şekilde hizmet verebilmek için, çok yoğun bir mesai süreci izlediklerini ileten Başkan Çolakbayrakdar, Kayseri’nin denizi olarak tanımlanan ve herkes tarafından büyük bir hayranlıkla izlenen Yamula ve Bayramhacı Barajı’nda Türkiye sınırlar içerisinde yer alan tüm iş sularda çalışması mümkün olan, tam boyu 35 metreden daha düşük özel ve ticari amaçlı iç su araçlarını kullanmakta olan kişilere belge verdiklerini aktardı. 2017 yılında çevre şehirlerinde katılım gerçekleştirmesiyle birlikte 5.kez düzenlenen sınavla birlikte toplam 229 kişiye gemi sevk ve idare belgesi verildiğini de sözlerine ekleyen Çolakbayrakdar, eğitimlerin içerisinde aynı zamanda su üzerinde yaşanacak olan olması muhtemel tehlikelere karşı alınacak önlemlere karşı bilgilerinde verildiğini vurguladı.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. İlyas Togan dedi ki:

    Kocasinan Belediyesi önce yolumuzu ve çevre düzenlemesi yapmalı. Örnek mi istiyorsunuz? Yeni Taşhan Mah. bakınız.

YORUM YAZ