$ DOLAR → Alış: 6,12 / Satış: 6,15
€ EURO → Alış: 6,82 / Satış: 6,85

Kızını Ölümle Yüzleştirmek İçin Her Gün Mezara Gidip Uzanıyor!

Çin’de, hastane masraflarını karşılayamadığı ölümcül hastalığı bulunan kızını “ölüme alıştırmak” amacıyla her gün mezara götüren babanın gözleri dolduran acıklı bir hikayesi var. Çin’in Sichuan bölgesinde çiftçilikle uğraşan ve geçimini bu şekilde sağlayan Zhang Liyong, tüm birikimlerini çok ciddi kan hastalığıyla hayata gözlerini açan 2 yaşındaki kızının tedavisine yatırdı ve başka çıkar yolu kalmadı. Zhang, çok kısa sürede hayata gözlerini yumması beklenen kızı için elleriyle bir mezar inşa etti. Doktorlar, 2 aylıkken Akdeniz anemisi teşhisi konulan minik kızın çok uzun süre yaşayamayacak olduğunu iletti.

Kızını Ölümle Yüzleştirmek İçin Her Gün Mezara Gidip Uzanıyor!
  • 01.07.2017

Eşi Deng Min ile birlikte bir çiftlikte çalışan baba ayda 287 pound kazanıyor ve gittikçe artan masraflara gücünün yetmediğini söylüyor. Aile, teşhisin konduğu günden bu yana, çocuğun tedavi masrafları için toplamda yaklaşık 76 bin TL harcadı.

“BÖYLE BİR NAKLİN MADDİ YÜKÜNÜ KALDIRABİLECEĞİMİZİ SANMIYORUM”

Baba, “Çok kişiden borç aldık artık kimse bize borç vermek istemiyor. Kan nakli için bizim kanlarımız uyuşmadı bu yüzden ikinci bir çocuk sahibi olmaya karar verdik, fakat çocukların kanı uyuşsa bile böyle bir naklin maddi yükünü kaldırabileceğimizi sanmıyorum” dedi.

“YAPABİLECEĞİM TEK ŞEY SONSUZA KADAR UYUYACAĞI YERE ONU ALIŞTIRMAK”

Lyong, “Yapabileceğim tek şey sonsuza kadar uyuyacağı yere onu alıştırmak. Her gün onun yanında olacağım. Tek umudum burada rahat etmesi ve o vakit geldiğinde korkmaması.” şeklinde konuştu. O günden beri babası küçük kızı Zhang Ixinlei’yi her gün ileride gömüleceği mezara götürüyor. Çocuğunu orada oynatıyor, dinlendiriyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ