$ DOLAR → Alış: 5,35 / Satış: 5,37
€ EURO → Alış: 6,10 / Satış: 6,12

KAYSO, Kadınların İş Dünyasında Olan Rolünün Küçümsenemeyeceğini Belirtti!

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Türkiye olarak daha hızlı bir büyüme yaşamak için kadınların iş dünyasına sağlayacak olduğu katkının ne kadar önemli olduğunu belirtirken, Ailenin temel değeri olarak bilinmekte olan kadınların Türkiye üzerinde oynadığı iş dünyasındaki rolünün asla küçümsenemeyeceğine değindi.

KAYSO, Kadınların İş Dünyasında Olan Rolünün Küçümsenemeyeceğini Belirtti!
  • 07.03.2017

KAYSO Başkanı Büyüksimitci, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebiyle gerçekleştirdiği açıklama beraberinde kadınların, yaşamın tüm alanlarında fedakarlık ve duyarlılığın sembolü haline gelmiş olan bireyler olduğunun altını çizdi.

Büyüksimitci, kadınların yetiştirmiş olduğu nesillerle birlikte, geleceğin şekillenmesinde çok büyük rol oynadığını ve bu kapsamda emeklerinin çok fazla olduğunu aktardı. Çağdaş medeniyet seviyesinin yakalanmasında ve o seviyeye ulaşılmasında erkeklerin ne kadar emeği varsa kadınların da bir o kadar emeği ve bu kapsamda oynadığı rolünün bulunduğunu da açıkladı.

Kadınların, toplumda ve iş dünyasında çok büyük başarılar altına imza atmış olduğunun altını çizen Büyüksimitci, Ailenin en temel değeri olarak boy gösteren kadınların gelişen Türkiye’nin iş dünyası üzerinde rolünün asla küçümsenemeyecek kadar büyük olduğunu vurguladı.

Kadınlara pozitif ayrımcılık yapıldığı ve önünde olan engelleri kaldırdıkları zaman neler yapabildiklerini görmekteyiz diyen Büyüksimitci, daha hızlı büyüme ve gelişme yaşamak için kadınların iş dünyasında çok büyük rolünün olduğunu belirtti.

Türkiye olarak modern ve çağdaş günlere gelmiş olmamızda kadınların çok büyük önem içeren görevler başardığını aktaran KAYSO Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Tüm dünya, ülke ve üyeleri arasında görev yapmakta olan kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladığını, sağlıklı, huzurlu ve mutluluk içeren bir dünyada yaşama dileklerini belirtti.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ