$ DOLAR → Alış: 6,04 / Satış: 6,06
€ EURO → Alış: 6,73 / Satış: 6,76

Kayseri’den Suriye’nin En Vahim Şehri Halep’e Tam 244 Tır Yardım Malzemesi Gönderildi!

Kayseri İl Müftü Vekili Tandoğan Topçu, İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı ortaklığıyla birlikte “Halep’te insanlık ölmesin” konu başlığıyla birlikte start alan yardım kampanyası kapsamında şehrimiz Kayseri’den kampanya başladığı andan itibaren 244 tır yardım malzemesinin Suriye’nin en vahim şehirleri arasında yer alan Halep’e gönderildiğini ifade etti.

Kayseri’den Suriye’nin En Vahim Şehri Halep’e Tam 244 Tır Yardım Malzemesi Gönderildi!
  • 25.08.2017

İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı aracılığıyla birlikte Halep’te insanlık ölmesin mottosuyla başlatılan kampanya çerçevesi dahilinde 4 tır malzeme daha yola çıkarak Halep’e yardım etmek için gitti.

Cuma namazına müteakip Organize Sanayi Bölgesi Merkez Camii’nde meydana getirilen uğurlama törenine katılım gerçekleştirenler arasında Kayseri Vali Yardımcısı Zekeriya Güney, Kayseri İl Müftü Vekili Tandoğan Topçu ve Kayseri halkı yer aldı.

Törende bir konuşma yapan Kayseri İl Müftü Vekili Tandoğan Toğçu, Her ay periyodik olarak hiç aksamadan toplam sayısı 10 tur olan yardım malzemesinin Halep’e uğurlanması için ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını vurguladı. Geçen ay gönderilen yardım malzemesinin 6 tır olduğunu ileten Topçu, oradan kalan 4 tırı, bugün yola koyduklarını dile getirdi.

Kayseri’de şu ana kadar İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı olarak Halep’te insanlık ölmesin sloganıyla birlikte mazlum, günahsız ve bir o kadar da mağdur bireyler için 244 tır yardım gönderildiğini büyük bir gururla söyleyen Topçu, konuşmasını Zekeriya Güney’e devretti.

Güney ise, Şuanda gönderilen bu söz konusu yardım tırlarının, Kurban bayramının öncesinde Suriye’li mazlumların yaralarına merhem olacağının altını çizdi. Türkiye’nin darda kalan ve mağdur durumda olan herkese el uzattığını ileten Güney bunun için gururlu olduklarını da sözlerine ekleyerek konuşmasını tamamladı.

Konuşmaların ardından dua toplandı ve yardım malzemelerini taşıyan tırlar Halep’e yardıma gitmek üzere yollara koyuldu.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ